ekg

Nové Galaxy Watch Active 2 prevezmú dve kľúčové funkcie z Apple Watch

Už vieme, že Samsung pracuje na nových inteligentných hodinkách, ktoré by mali niesť pomenovanie Galaxy Watch Active 2. Podľa dostupných informácií nebudú mať otočnú lunetu a existovať majú v dvoch veľkostiach 40 mm a 44 mm.

Už vieme, že Samsung pracuje na nových inteligentných hodinkách, ktoré by mali niesť pomenovanie Galaxy Watch Active 2. Podľa dostupných informácií nebudú mať otočnú lunetu a existovať majú v dvoch veľkostiach 40 mm a 44 mm.

Dobre informovaný server sammobile.com prináša ďalšie podrobnosti, ktoré sú nemenej zaujímavé. Samsung zrejme našiel inšpiráciu v najpredávanejších hodinkách sveta, v Apple Watch.

Do funkčnej výbavy pribudne EKG a detekcia ťažkého pádu. Práve vďaka týmto vymoženostiam dokázali inteligentné hodinky od Apple niektorým užívateľom zachrániť život, alebo ich aspoň upozorniť na možné problémy so zdravím.

S EKG, teda elektrokardiografiou, sa najčastejšie stretnete u lekára. Diagnostická metóda dokáže odhaliť poruchy v činnosti srdca, ktoré môžu viesť k mŕtvici a k iným závažným zdravotným komplikáciám.

watch
Foto: sammobile.com

EKG v hodinkách môže zaznamenávať činnosť srdca na pozadí a nositeľa v prípadej anomálii v srdcovom rytme upozornia a odporučia mu, aby navštívil lekára. Pokiaľ užívateľ spadne na zem, napr. keď stratí vedomie, hodinky to zistia a samé automaticky privolajú pomoc.

Nastavenie funkcií sa, samozrejme, môže líšiť. V prípade hodiniek od Apple je detekcia pádu automaticky aktívna, keď má užívateľ viac ako 65 rokov. Hodinky sa pri detekovaní pádu užívateľa najskôr opýtajú, či je v poriadku.

TIP REDAKCIE
Samsung POZÝVA: Zopakuje predaj cez live stream, ponúkne zľavu na hodinky aj súťaž o slúchadlá!
pad na zem
Foto: Apple

Ak do jednej minúty stav nepotvrdí, hodinky kontaktujú tiesňovú linku a vybrané osoby v adresári. Apple musel kvôli použitiu funkcie EKG získať povolenie od príslušných úradov, hlavne od americkej správy potravín a liečiv. Aj preto boli hodinky Apple Watch s EKG najskôr dostupné len USA.

Do Európy dorazili až neskôr po predstavení, koncom marca tohto roku. Je viac ako isté, že podobný schvaľovací proces budú musieť absolvovať aj nové hodinky od Samsungu. Dostupnosť funkcie preto môže byť aj v ich prípade zo začiatku obmedzená.

O tom, že detekcia pádu v hodinkách Apple Watch funguje spoľahlivo, sa presvedčil 67 ročný Toralv Østvang z Nórska, keď omdlel v kúpeľni.

Očakáva sa, že hodinky Samsung Galaxy Watch Active 2 budú s najväčšou pravdepodobnosťou predstavené 7. augusta spolu s Galaxy Note 10.

Total
26
Zdieľaní
Total
26
Zdieľať