Mapy Google získavajú zaujímavé vylepšenie. Kontrolujú dodržiavanie trasy

Mapy Google sú bezprostredne jednou z najpoužívanejších služieb z dielne giganta. Práve preto sú podchvíľou obohacované o zaujímavé novinky.

Mapy Google sú bezprostredne jednou z najpoužívanejších služieb z dielne giganta. Práve preto sú podchvíľou obohacované o zaujímavé novinky, ktoré komunita v drvivej väčšine prípadov ocení. Inak tomu nie je ani v tomto prípade.

Aplikácia totiž práve získala podporu pre hlásenie o nedodržaní plánovej trasy. Nová funkcia upozorní používateľa v momente, keď vybočí z plánovaného smeru jazdy o 500 metrov.

Android Police

Bezpečnosť na prvom mieste

Ide o funkciu zameranú na bezpečnosť, čiže ochranu používateľa, ktorá sa síce veľmi nehodí v prípade, keď ste sami v aute, no môže zachrániť niekoho, kto si napríklad v noci sadne do taxíku v neznámom meste a stane sa obeťou únosu.

Áno, toto sú pre niektorých už možno priveľké konšpirácie, no nanešťastie sa takéto veci dejú a je skvelé, že Google myslí naozaj na všetko.

Samozrejme, väčšia šanca je, že taxikár si jednoducho zvolí dlhšiu trasu len preto, aby z vás dostal viacej peňazí. Pokiaľ si však zvolí príliš veľkú obchádzku, Mapy Google ho odhalia.

TIP REDAKCIE
AKTUÁLNE: Facebook chce zmeniť názov spoločnosti, vieme, čo je za tým!

Funkcia sa aktuálne testuje na území Indie, čiže zatiaľ u nás nie je dostupná. Podobný scenár, čo sa týka dostupnosti, sa však opakoval už pri viacerých vylepšeniach, čiže je len otázkou času, kedy sledovanie trasy dorazí aj k nám.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať