Služba Mapy Google prinesie zaujímavé vylepšenie. Týka sa prírodných katastrof

Aktualizácia, ktorá dokáže zachrániť ľudské životy.

0
mapy google
Google Mapy

Obľúbená služba Mapy Google bude poskytovať dôležité informácie každému, kto sa nachádza buď priamo v oblasti postihnutej prírodnou katastrofou, alebo v jej blízkosti.

V prípade hurikánu používatelia obdržia notifikáciu, ktorá ich bude informovať o jeho smere a o približných časoch, kedy zasiahne špecifické územia.

Čo sa týka zemetrasení, služba bude schopná poskytnúť ľuďom informácie týkajúcich sa jeho rozsahu, a to vo forme neprehliadnuteľného červeného kruhu, pričom pred povodňami budú používatelia varovaní rovnakým spôsobom ako pri hurikánoch (smer, predpokladané časy a podobne).

Toto vylepšenie, ktoré bez pochýb dokáže zachrániť nejeden ľudský život, by údajne malo doraziť vo veľmi blízkom období. Presný dátum, žiaľ, zatiaľ nepoznáme.

TIP REDAKCIE
NÁVOD: Takto požiadate o odstránenie vašich údajov zo serverov aplikácie FaceApp

Alternatívny smer jazdy

Okrem upozornenia na krízovú lokalitu však bude služba schopná ešte jednej šikovnej veci. Pokiaľ vaša cesta vedie cez územie postihnuté prírodnou katastrofou, aplikácia vám automaticky vyberie iný smer jazdy, vďaka čomu sa vyhnete potencionálnemu nebezpečenstvu.