Originálny herný ovládač služby Google Stadia

Google Stadia: Za 1 hodinu pri 4K spotrebuje okolo 16 GB dát

Stadia od internetového giganta Google má nemalé ambície zmeniť celý herný priemysel. Budeme však potrebovať rýchle pripojenie aj veľa dát.

Nová služba Stadia od internetového giganta Google má nemalé ambície zmeniť kompletne celý herný priemysel. Streamovanie hier z cloudu nebude totiž vyžadovať konzolu a ani drahý počítač, ale iba rýchle internetové pripojenie. Preto treba počítať s tým, že zožerie poriadnu porciu dát.

O aký objem teda pôjde? Web PC Gamer vyrukoval s analýzou, v ktorej sa pozrel na spotrebu a vďaka tomu zistil celkom zaujímavé čísla.

Počas hrania pri Full HD rozlíšení a 60 snímkach za sekundu sa za jednu hodinu prenesie 9 GB. Ak by ste však nastavili 4K rozlíšenie a hrali tú istú dobu, spotrebujete približne o 6 GB viac. Čo sa týka podstatne nižšieho HD rozlíšenia, tak v tomto prípade spotrebujete zhruba 4,5 GB objem.

Služba Google Stadia a jej spotreba
Služba Google Stadia a jej náročnosť

Náruživí hráči budú teda musieť počítať s tým, že kvôli službe Google Stadia výrazne porastie ich aktuálna dátová náročnosť. Okrem rýchleho pripojenia je preto vyžadovaný aj prístup k poriadnemu objemu dát. Niektorí poskytovatelia prístupu k internetu, ako je napríklad mobilný operátor 4ka, síce ponúkajú neobmedzenú konektivitu, no aj tá je určitým spôsobom limitovaná. Stačí v jednom mesiaci spotrebovať 300 GB a prenosová rýchlosť citeľne klesne.

Total
17
Zdieľaní
Total
17
Zdieľať