Huawei telefóny začali zobrazovať reklamu, používatelia sú zaskočení

Malé prekvapenie.

2
Huawei P30 Pro
Huawei P30 Pro (FOTO Lukáš Zachar)

Uzamknutá plocha smartfónov so značkou Huawei začala zobrazovať reklamu. Ako tvrdí hneď viacero zaskočených používateľov, na displeji sa z ničoho nič objavila webová adresa populárnej služby Booking.

Čo za tým stojí, je momentálne otázne, no výrobca spotrebnej elektroniky tvrdí, že nešlo o ich zámer, ale chybu. Na novinku upozornil web NDTV.

Reklamu bolo zatiaľ vidieť iba pri zapnutej funkcionalite Magazínové odomknutie (Magazine unlock), čo znamená, že ju zobrazilo priamo na uzamknutej ploche mobilného telefónu. Keď používatelia rozsvietili zobrazovací panel, približne v strede obrazovky pribudla adresa booking.com. Samotný wallpaper bol však i napriek tomu na svojom mieste.


Problém súvisí s viacerými high-end modelmi, ako je napríklad P30 Pro, P20 alebo P20 Pro. Nevyhol sa mu ale ani Honor 10 či taký P20 Lite.

Huawei sa ospravedlňuje

K prekvapujúcemu zobrazovaniu reklamy sa už stihla medzičasom vyjadriť aj spoločnosť Huawei. Lepšie povedané, jej nemecký profil na sociálnej sieti Twitter, ktorý okrem ospravedlnenia zverejnil tip, ako zobrazovaniu reklamy zabrániť.

Stačí zamieriť do hlavných nastavení, vyhľadať položku Domovská obrazovka a tapeta, kliknete na Zmenu pozadia a následne odstránite obrázok, kde je vidieť spomínanú webovú adresu. Podaktorým používateľom to fungovalo.