huawei mate X

Huawei Mate X príde na trh o niečo neskôr, výrobca si chce byť istý spoľahlivosťou

Huawei Mate X s ohybnou obrazovkou by sa mal začať predávať o niečo neskôr, ako sa pôvodne plánovalo. Najnovšie je na stole septembrové uvedenie do predaja, ako výrobca prezradil pre server CNBC a WSJ. 

Huawei Mate X s ohybnou obrazovkou by sa mal začať predávať o niečo neskôr, ako sa pôvodne plánovalo. Najnovšie je na stole septembrové uvedenie do predaja, ako výrobca prezradil pre server CNBC a WSJ

Huawei Mate X prechádza rozsiahlym testovaním. Výrobca si chce byť istý, že je smartfón skutočne pripravený na to, aby mohol vstúpiť na spotrebiteľský trh.

K opatrnosti výrobcu inšpiroval Samsung Galaxy Fold, ktorý bol kvôli počiatočným problémom s ohybnou obrazovkou odložený na neurčito. Hovorca spoločnosti Huawei pre spravodajstvo CNBC povedal, že nechcú na trh uviesť produkt, ktorý by mohol ohroziť ich povesť.

Viac ako potencionálne problémy so spoľahlivosťou Huawei trápia sankcie americkej vlády. Stále nie je známe, či bude Huawei Mate X využívať operačný systém Android v podobe, v akej ho poznáme, alebo siahne po vlastnom softvérovom riešení.

Huawei Mate X
Foto: red.

Huawei model Mate X predstavil, aspoň formálne, ešte predtým, ako americká administratíva zakázala domácim firmám obchodovať s čínskym gigantom. Obmedzenia sa totižto majú týkať len budúcich zariadení, nie tých, ktoré sa už na trhu nachádzajú, poprípade ktoré boli oficiálne predstavené.

Huawei by podľa hovorcu spoločnosti najradšej využil operačný systém so službami Google, no ak to nebude možné, sú pripravení použiť vlastné softvérové riešenia. Mate X môže byť atraktívnym zariadením hlavne v krajinách, kde už operátori spustili komerčnú prevádzku sietí 5. generácie. Mate X je plne kompatibilný s 5G sieťami.

Na druhej spotrebiteľskej strane stojí cena, ktorá by nemala byť vôbec nízka. Avizovaných 2300 EUR je dosť aj napriek tomu, že ide o jeden z najpokrokovejších technologických produktov.

Skladacie smartfóny sú možno pôsobivé, zatiaľ sa však predvádzajú iba v prezentáciách výrobcov a nie na pultoch predajní. Snáď sa to v priebehu tohtoročnej jesene zmení.

Total
14
Zdieľaní
Total
14
Zdieľať