iPhone XR

Konečne Apple: iPhone 11 zrejme predsa len príde s USB C

Už dlhšie sa v kuloároch povráva, že Apple skôr či neskôr nahradí roky zaužívaný Lightning port za univerzálnejšiu aj schopnejšiu alternatívu USB C.

Už dlhšie sa v technologických kuloároch povráva, že Apple skôr či neskôr nahradí roky zaužívaný Lightning port za univerzálnejšiu aj schopnejšiu alternatívu USB C. A keďže iPad ju už má, teraz je na rade iOS smartfón. Preto sú do nadchádzajúceho iPhone 11 vkladané tak veľké nádeje.

Či nás Apple nesklame, zistíme síce až v septembri, no už dnes tu máme niečo, vďaka čomu je táto špekulácia viac menej potvrdená. Ako píše BGR, francúzsky vývojár aplikácií objavil v beta verzii iOS 13 systémovú animáciu, kde bol zobrazený USB C konektor. Svoje zistenie navyše i odfotil a zverejnil na Twitter.

Jedno sa nachádza na mieste Lightning konektora a druhé pre zmenu na mieste ikonky iTunes. Ide o známu animáciu, ktorú nám iPhone ukáže vtedy, keď chceme zrealizovať obnovenie operačného systému iOS. Spustenie procesu totiž vyžaduje fyzické prepojenie smartfónu s počítačom.

Nový iPhone 11 spoznáme v priebehu septembra, kedy nám spoločnosť ukáže aj jeho cenovo dostupnejšieho súrodenca a novú generáciu Apple Watch. Zatiaľ sme mali príležitosť počuť o zvláštne vyzerajúcom hlavnom fotoaparáte alebo o 18 W nabíjačke, ktorá má byť tento rok súčasťou základného balenia. Doterajšie generácie predávali iba so slabučkými 5 W adaptérmi.

TIP REDAKCIE
AKTUÁLNE: Zomrel herec James Michael Tyler († 59). V seriáli Priatelia hral Gunthera
Total
33
Zdieľaní
Total
33
Zdieľať