Mate 20 Pro

Huawei Mate 30 Pro vraj ponúkne 90 Hz displej

Gigant Huawei by nám mal už onedlho ukázať svoje ďalšie tohtoročné high-end eso. Nadchádzajúci Mate 30 Pro vraj ponúkne až 90 Hz panel.

Technologický gigant Huawei by nám mal už onedlho ukázať svoje ďalšie tohtoročné high-end eso. Aj vďaka blížiacemu sa dátumu predstavenia sme sa nedávno dostali k uniknutej technickej špecifikácii, kde figuroval aj ozrutný 6,7-palcový AMOLED panel. Jedno podstatné číslo tam však až do dnešných dní chýbalo. Bude mať obnovovaciu frekvenciu až 90 Hz.

Do klubu, v ktorom sú Razer, Acer aj OnePlus, tak po novom pribudne ďalší renomovaný výrobca. Teda aspoň tak tvrdia čerstvé informácie priamo z Číny, na ktoré upozornil web GSMArena.

Obnovovacia frekvencia 90 Hz presahuje aktuálny štandard z mobilného priemyslu, pretože drvivá väčšina smartfónov ponúka iba 60 Hz displeje. O 30 Hz viac sa postará o to, aby bol pred používateľom Mate 30 Pro badateľne plynulejší obraz. A niečo také ocení nejeden náruživý hráč.

Obnovovacia frekvencia reprezentuje vlastnosť, ktorá súvisí so zobrazovaním. Čím je toto čísla vyššie, tým viac snímkov panel zobrazí v priebehu jednej sekundy. Čo to ale znamená v praxi? Jednoducho povedané, na obrazovke budeme vidieť plynulejšie zmeny alebo pohyby a vďaka tomu budeme mať i lepšie používateľské skúsenosti.

TIP REDAKCIE
Pedál až na podlahu: MacBook Pro s M1 Max získa režim, ktorý využije kapacity nového čipu naplno

Android alebo ARK OS?

Momentálne je však otázne, s akým operačným systémom bude nový Mate 30 dodávaný. Výrobcovi už totiž onedlho vyprší dočasná licencia od Google, tak tu do úvahy pripadá ARK OS. Huawei sa to však komplikuje, o čom svedčia aj správy, že ARK OS ešte nie je pripravený. Huawei by mal nový high-end smartfón ukázať v priebehu októbra a jeho nový systém má byť pre európsky trh dokončený až začiatkom budúceho roka.

Total
33
Zdieľaní
Total
33
Zdieľať