onepúlus 7 pro

OnePlus 7 Pro oficiálne: 90 Hz OLED displej, špičkový fotoaparát a o niečo vyššia cena

Spoločnosť OnePlus predstavila svoju novú vlajkovú loď OnePlus 7 Pro, ktorá je plná inovácií. Ide o zatiaľ najlepší kúsok od tohto výrobcu, ktorý sa môže rovnať s top-end zariadeniami prestížnych značiek. 

Spoločnosť OnePlus predstavila svoju novú vlajkovú loď OnePlus 7 Pro, ktorá je plná inovácií. Ide o zatiaľ najlepší kúsok od tohto výrobcu, ktorý sa môže rovnať s top-end zariadeniami prestížnych značiek. 

OnePlus 7 Pro je už od pohľadu vydareným smartfónom. V štíhlom tele s minimálnymi rámikmi je osadený displej bez akýchkoľvek zárezov alebo otvorov. Okraje sú zakrivené podobne, ako pri vlajkových lodiach od Huawei či Samsung.

Smartfón je hrubý 8,8 milimetra a váži 206 gramov, čo nie je zrovna málo.

Zadná strana má vertikálne uložený trojitý fotoaparát, ktorý len mierne vyčnieva nad konštrukciu. Okrem loga výrobcu sa na nej žiadny ďalší prvok nenachádza. Výrobca samozrejme použil prémiové materiály ako hliník a sklo (Gorilla Glass 5).

oneplus 7 pro

Po stránke vzhľadu je OnePlus 7 Pro určite najkrajším modelom z portfólia tohto výrobcu. Dizajn ale nie je to, kvôli čomu by ste si mohli OnePlus 7 Pro zvoliť ako svoj budúci smartfón.

OnePlus 7 Pro

Ešte pred oficiálnym predstavením sa OnePlus pochválil najvyšším hodnotením obrazovky (A+) od spoločnosti DisplayMate. Výrobca svoj displej pomenoval ako Fluid AMOLED.

Ide teda o OLED obrazovku, ktorá má uhlopriečku 6,67″, jemné rozlíšenie 3120 x 1440 px, svietivosť 800 nitov, pokrýva spektrum farieb DCI-P3 a podporuje štandard HDR 10+. To najlepšie na koniec, displej pracuje s obnovovacou frekvenciou 90 Hz.

oneplus 7 pro

Zobrazenie dynamického obsahu je tak krásne plynulé. Vysokú obnovovaciu frekvenciu ocenia aj hráči mobilných hier. Pre nich tu je ešte zdokonalené chladenie zariadenia a špeciálny herný režim, na vývoji ktorého sa podieľal populárny e-sport tím Fnatic.

Výborný displej je podporený rovnako výborným trojitým fotoaparátom. Hlavný snímač obrazu (Sony IMX 586) je veľký 1/2″, má rozlíšenie 48 Mpx a vysokú svetelnosť f/1.6. Snímač je opticky stabilizovaný a jeho pixely sú veľké 1,6μm (Pixel Binning).

Výrobca hovorí, že sa fotoaparát OnePlus 7 Pro hodí do každej situácie. Vzdialenejšie objekty zachytí 8 Mpx senzor s 3x optickým priblížením, ktorý má svetelnosť f/2.4 a taktiež optickú stabilizáciu obrazu. Širokouhlý 16 Mpx fotoaparát (f/2.2) zvládne zaznamenať 117-stupňové zorné pole.

Nový je režim pre sériové snímanie, ktorý v okamihu vytvorí 20 fotografií, a nočný režim podporený tzv. umelou inteligenciou – Nightscape 2.0.

oneplus 7 pro

OnePlus 7 Pro fotí lepšie ako Huawei Mate 20 Pro. Aspoň podľa vysokého skóre v rebríčku DxOMark. Zariadenie si odnieslo kombinované hodnotenie 111 bodov a zaradilo sa tak za smartfón Samsung Galaxy S10 5G a Huawei P30 Pro.

TIP REDAKCIE
Galaxy Tab S8 Ultra sa mihol na webe Samsungu, potvrdzuje zárez v displeji

Selfie kamera sa podľa očakávania vysúva z konštrukcie. Mechanizmus znesie viac ako 300 000 vysunutí a automaticky sa v okamihu zasunie, ak zariadenie užívateľovi náhodou vypadne z ruky. Skôr ako spadne na zem sa fotoaparát skryje v konštrukcii.

OnePlus 7 Pro využíva optický snímač odtlačkov, ktorý je umiestnený pod obrazovkou. Zadnú stranu tak viac nešpatí. Výrobca tvrdí, že ide o najrýchlejší snímač pod displejom na svete. Odtlačok rozpozná za 0,21 sekundy.

oneplus 7 pro

Plusom sú stereo reproduktory Dolby Atmos, ktoré sú uložené v ráme smartfónu. Žiaľ, priestor nezostal pre 3,5 mm audio jack. V útrobách sa ale nachádza aj NFC čip.

Výkon

Surový výkon zastrešuje čipset Snapdragon 855 spolu so 6, 8 alebo dokonca až 12 GB RAM v závislosti od prevedenia. Úložisko okrem obvyklých kapacít (128, 256 GB) ponúkne aj niečo navyše – rýchlosť. Štandard UFS 3.0 je približne dvojnásobne rýchlejší ako UFS 2.1.

Dostatočnú výdrž na jedno nabitie zabezpečí 4000 mAh batéria s rýchlym nabíjaním pomenovaným ako Warp Charge. 48 percent kapacity dobije za 20 minút. Bezdrôtové nabíjanie OnePlus 7 Pro nepodporuje.

cena

Softvérovú stránku pokrýva OxygenOS, užívateľské prostredie, ktoré výrobca vyvíja na základe spätnej väzby komunity užívateľov. Garantuje tri roky bezpečnostných aktualizácií a dva roky hlavných inovácií operačného systému Android.

V pravidelnosti, resp. spoľahlivosti doručovania aktualizácií je OnePlus na druhom mieste hneď za spoločnosťou Google (podľa AOSMark). OxygenOS má povesť stabilného a veľmi rýchleho systému a verzia 9.5 v týchto stopách pokračuje.

Cena

OnePlus 7 Pro bude drahší. Od štvorciferných súm sa našťastie stále drží dostatočne ďaleko. Kúpiť sa bude dať od 17. mája na oneplus.com/sk v troch farebných prevedeniach – šedom, modrom a vo farbe mandlí.

Cena začína na sume 709 EUR 699 EUR, a to za verziu so 6 GB RAM a 128 GB úložiskom. Typ s 8 GB RAM a 256 GB úložiskom stojí 749 EUR. Najvyššia konfigurácia s 12 GB RAM 819 EUR.

OnePlus predstavilo aj 5G verziu smartfónu OnePlus 7 Pro a bezdrôtové slúchadlá Bullets Wireless 2, ktoré vydržia hrať na jedno nabitie 14 hodín. Ak vás novinka zaujala, navštívte adresu oneplus.com/sk.

Total
13
Zdieľaní
Total
13
Zdieľať