Americká fabrika Tesly

1 000 elektromobilov za deň: Kadencia výroby Tesly môže onedlho zlomiť rekord

Automobilka Tesla má pred sebou rekordný mesiac. Všetko nasvedčuje tomu, že počas júna stihne dodať zákazníkom najväčšie množstvo elektromobilov.

Automobilka Tesla má pred sebou rekordný mesiac. Všetko nasvedčuje tomu, že počas júna stihne dodať čakajúcim zákazníkom najväčšie množstvo elektromobilov za celú svoju históriu. O akých číslách tu teda hovoríme?

Ako informuje Electrek, americká spoločnosť by mala v tomto mesiaci odovzdať 33 000 až 36 000 vozidiel. Ten sa však odvoláva na bližšie nešpecifikované zdroje z automobilového priemyslu, ktoré vraj disponujú dôveryhodnými informáciami.

Vďaka ním sme sa ale dozvedeli aj to, že denné dodávky zákazníkom v Severnej Amerike momentálne dosahujú približne 1 000 kusov, čo ani zďaleka nie je málo. Vďaka tejto prudkej kadencii výroby a čoskoro obmedzeným stimulom od americkej vlády možno očakávať, že nepôjde iba o rekordný mesiac, ale aj rekordný štvrťrok.

Rekordný štvrťrok

K dosiahnutiu tohto cieľa pomôžu spoločnosti Tesla aj dodatočné stimuly pre zamestnancov. Tí majú vďaka tomuto strategickému kroku automobilky k dispozícii ešte lacnejšie elektromobily, takže v konečnom dôsledku porastie ich predaj ešte viac. Viac podrobností sa dozvieme už v priebehu nadchádzajúceho mesiaca, kedy nám Elon Musk prezradí oficiálne čísla.

TIP REDAKCIE
Microsoft zháňa expertov, zrejme chce vyvinúť vlastný čipset
Total
19
Zdieľaní
Total
19
Zdieľať