1 000 elektromobilov za deň: Kadencia výroby Tesly môže onedlho zlomiť rekord

Dva palce hore pre Elona.

1
Americká fabrika Tesly
Americká fabrika Tesly

Automobilka Tesla má pred sebou rekordný mesiac. Všetko nasvedčuje tomu, že počas júna stihne dodať čakajúcim zákazníkom najväčšie množstvo elektromobilov za celú svoju históriu. O akých číslách tu teda hovoríme?

Ako informuje Electrek, americká spoločnosť by mala v tomto mesiaci odovzdať 33 000 až 36 000 vozidiel. Ten sa však odvoláva na bližšie nešpecifikované zdroje z automobilového priemyslu, ktoré vraj disponujú dôveryhodnými informáciami.

Vďaka ním sme sa ale dozvedeli aj to, že denné dodávky zákazníkom v Severnej Amerike momentálne dosahujú približne 1 000 kusov, čo ani zďaleka nie je málo. Vďaka tejto prudkej kadencii výroby a čoskoro obmedzeným stimulom od americkej vlády možno očakávať, že nepôjde iba o rekordný mesiac, ale aj rekordný štvrťrok.

Rekordný štvrťrok

K dosiahnutiu tohto cieľa pomôžu spoločnosti Tesla aj dodatočné stimuly pre zamestnancov. Tí majú vďaka tomuto strategickému kroku automobilky k dispozícii ešte lacnejšie elektromobily, takže v konečnom dôsledku porastie ich predaj ešte viac. Viac podrobností sa dozvieme už v priebehu nadchádzajúceho mesiaca, kedy nám Elon Musk prezradí oficiálne čísla.