Facebook

Facebook predstaví vlastnú kryptomenu, za projektom vraj stojí Visa aj Mastercard

Za novou kryptomenou nebude stáť iba Facebook, ale aj renomované spoločnosti z finančného sektora, a to vrátane značiek ako Visa či Mastercard.

Najväčšia sociálna sieť na svete by mala už o pár dní vyrukovať s vlastnou digitálnou menou. Ak by sa tak predsa len stalo, za novou kryptomenou nebude podľa všetkého stáť iba Facebook, ale aj renomované spoločnosti z finančného sektora, a to vrátane veľkých mien ako Visa či Mastercard.

Naznačujú to ešte pomerne čerstvé informácie z amerického plátku The Wall Street Journal, kde je okrem iného spomínaný i PayPal, Uber či služba Booking. Avizovaná kryptomena bude niesť názov Libra, jej riadenie dostane na starosti konzorcium Libra Association a k predstaveniu zrejme dôjde už 18. júna.

Ambiciózny projekt vznikol vďaka finančným injekciám od členov konzorcia. Každá jedna zaangažovaná spoločnosť mu vraj poskytla až okolo 10 miliónov dolárov.

Najzaujímavejšie na tom celom ale je, že sú súčasťou projektu aj také spoločnosti, ktoré by v ňom čakal asi len málokto. Giganti z finančného sektora, ako je Visa alebo Mastercard, sa kryptomenám doteraz vo väčšine prípadov stránili. Z toho môžme teraz vydedukovať jednoznačný záver – digitálne meny majú pred sebou celkom ružovú budúcnosť.

TIP REDAKCIE
Samsung POZÝVA: Zopakuje predaj cez live stream, ponúkne zľavu na hodinky aj súťaž o slúchadlá!

Ak by tak nebolo, nestrácali by predsa so sieťou Facebook a jej nápadom svoj čas.

Total
42
Zdieľaní
Total
42
Zdieľať