Takto funguje novinka od Adobe

Adobe má umelú inteligenciu, ktorá vie na fotke odhaliť upravené časti tváre

Nová umelá inteligencia od Adobe disponuje kapacitou povedať, či ľudská tvár na fotografii prešla dodatočnou úpravou alebo vylepšením.

Vývojár populárnej aplikácie Photoshop a ďalších prináša umelú inteligenciu s kapacitou rozpoznať či ľudská tvár na fotografii prešla dodatočnou úpravou alebo vylepšením. Tento parádny nástroj vznikol vďaka spolupráci spoločnosti Adobe s odborníkmi z americkej univerzity UC Berkeley.

Zatiaľ tu však hovoríme iba o prototype, čo logicky znamená, že ešte nejaký čas potrvá, kým ho úspešne dokončia. Tvorcovia podľa informácií z webu The Verge z neho navyše neplánujú tak skoro spraviť komerčný produkt. Ako sami tvrdia, ich snaha spočíva vo vytvorení komplexnej sady AI nástrojov, ktoré im pomôžu čo najefektívnejšie odhaliť editovanie médií.

“Zatiaľ čo sme hrdí na vplyv Photoshopu a ďalších kreatívnych nástrojov od Adobe na svet, si zároveň uvedomujeme aj etické implikácie našich technológií. Falošný obsah je závažným a neustále rastúcim problémom,” uviedla spoločnosť v čerstvom príspevku na svojom blogu.

Nový nástroj využíva syntetickú neurónovú sieť, aby s jej pomocou odhalil miesta na tvári, ktoré prešli úpravou prostredníctvom nástroja Liquify vo Photoshope. Fungovať by ale mal aj pri použití alternatívnych aplikácií, no v takom prípade zrejme klesne pravdepodobnosť úspechu. Tá za bežných okolností dosahuje šialených 99 percent.

Ak by túto prácu robili ľudia, tak úspešnosť klesne podľa odborníkov z Adobe až na 53 percent. A to už je čo povedať.

Total
5
Zdieľaní
Total
5
Zdieľať