BMW

Manažér z BMW: Elektromobily nikto nechce, benzín tu bude ešte 30 rokov

Jeden z vrcholových predstaviteľov nemeckej automobilky BMW si myslí, že o elektromobily nie je záujem. Teda aspoň čo sa Európy týka.

Jeden z vrcholových predstaviteľov nemeckej automobilky BMW si myslí, že o elektromobily nie je záujem. Teda aspoň čo sa Európy týka. Preto sa chcú i najbližšie roky primárne zameriavať na spaľovacie a hybridné riešenia.

Klaus Fröhlich to prezradil v nedávnom rozhovore. Ten prebehol po mediálnom podujatí v Mníchove, kde gigant oznámil celému svetu, že zatlačí na vývoj elektrického pohonu. Zároveň sme sa ale dočkali aj troch zaujímavých noviniek. Dve sú štvorkolesové, jedna dvojkolesová a všetky poháňa elektrina.

“Nie je tu dopyt po elektromobiloch. Žiadny,” uviedol pre web Forbes.

“Ak by sme mali veľkú ponuku, veľké stimuly, dokážeme zaplaviť Európu miliónmi áut na elektrickú energiu, no Európania ich nebudú kupovať.”

Vrcholový predstaviteľ spoločnosti BMW zároveň dodal, že elektromobily zatiaľ letia iba na pár veľkých trhoch, ako je napríklad Kalifornia alebo Hongkong. Preto majú pre ne pripravenú trošku odlišnú obchodnú stratégiu, aby vyhoveli miestnym požiadavkám. Postupom času sa, samozrejme, veci zmenia, no dnes tu ešte stále kraľuje benzín s naftou.

TIP REDAKCIE
Vedci: Ľadovce sa napriek dobrým tohtoročným podmienkam ďalej topia

Aspoň 30 rokov

Manažér vývoja Klaus Fröhlich si myslí, že táto situácia zostane bez veľkej zmeny najbližších 20 až 30 rokov.

Toľko tu totiž má slúžiť na poháňanie automobilov pomaličky, ale isto odchádzajúce fosílne palivo. Minimálne v Rusku, odľahlých oblastiach Číny alebo Indii. Jednoducho všade tam, kde nebude dostatočne vybudovaná infraštruktúra pre nabíjanie batérií.

Total
93
Zdieľaní
Total
93
Zdieľať