Samsung Galaxy S10

Snímač odtlačkov pod displejom ponúkne stredná aj najnižšia trieda smartfónov

Čoraz viac výrobcov prechádza na snímače, ktoré sú súčasťou zobrazovacieho panelu. Táto výsada sa však doteraz týkala iba high-end triedy.

Čoraz viac výrobcov smartfónov prechádza na biometrické snímače, ktoré sú súčasťou zobrazovacieho panelu. A aj keď sa táto výsada momentálne týka iba drahej high-end triedy, čerstvá inovácia od čínskej spoločnosti BOE to už čoskoro zmení.

Renomovaný výrobca displejov totiž dokázal skombinovať snímač odtlačkov prstov s LCD technológiou. Preto by mal niekedy koncom roka spustiť dlhšie avizovanú hromadnú produkciu. Vďaka tomu môžeme už začiatkom roka 2020 očakávať masívny príchod nových mid-range a low-end kúskov, kde už nebude k dispozícii roky zaužívaná časť hardvérovej výbavy.

Na novinku upozornil web GSMArena.

Snímače v paneloch dnes ponúka iba pár modelov s vyššími cenovkami. Technológia donedávna vyžadovala OLED technológiu, ktorá je podstatne nákladnejšia, takže ju nemohol ponúkať hocijaký model. V opačnom prípade by porástli náklady na výrobu a potom by musela porásť i samotná cena. Veľa výrobcov preto ešte stále preferuje LCD alternatívu.

TIP REDAKCIE
Google odhalil podrobnosti čipsetu Tensor: S čím presne máme tú česť?

Veci budú iné až o pár rokov. Cena OLED displejov postupom času klesne na takú úroveň, že sa stane podstatnou súčasťou mid-range aj low-end triedy.

Na kombinácii snímačov odtlačkov s LCD displejmi pracuje hneď niekoľko ďalších spoločností, a to vrátane giganta AU Optronics. Až doteraz však nikto z nich neoznámil, že ukončuje vývoj a prechádza na sériovú produkciu. BOE má preto na konte ďalšie veľké prvenstvo.

Total
22
Zdieľaní
Total
22
Zdieľať