Jedna z troch noviniek od BMW

BMW urýchľuje vývoj elektromobilov. Nemecký gigant ukázal aj 3 novinky!

Automobilový priemysel prechádza obrovskou transformáciou. Výrobcom ako BMW preto nezostáva nič iné, ako sa tomuto faktu prispôsobiť.

Automobilový priemysel prechádza obrovskou transformáciou. Výrobcom preto nezostáva nič iné, ako sa tomuto faktu prispôsobiť. V opačnom prípade môžu mať už v neďalekej budúcnosti nemalé problémy. Vie to aj spoločnosť BMW, ktorá sa rozhodla dupnúť na plyn.

Nemecká ťažká váha len pred pár hodinami oznámila, že urýchľuje vývoj elektromobilov, aby dokázala držať krok s modernou konkurenciou, ako je napríklad americká automobilka Tesla.

“V rámci snahy dosiahnuť udržateľnú mobilitu posúvame náš hardvér do vyšších dimenzií, aby sme našu spoločnosť dostatočne pripravili na budúcnosť: Počas dvoch uplynulých rokov padlo niekoľko dôležitých rozhodnutí, ktoré teraz prinášame na cesty. Do roku 2021 zdvojnásobíme v porovnaní s rokom 2019 predaje elektrických vozidiel. Do roku 2023 budeme ponúkať 15 elektromobilov – o dva roky skôr, ako bolo pôvodne plánované,” prezradil šéf BMW Harald Krüger, pričom dodal, že ich predaje áut na elektrickú energiu stúpnu každým jedným rokom približne o 30 percent.

V rámci oznámenia o zmene stratégie došlo ale aj k predstaveniu troch úplne nových vozidiel na elektrickú energiu. Zatiaľ však iba v podobe konceptov.

Tri nové žihadlá

Počas mníchovského podujatia padla zmienka o kúsku Vision M NEXT, Power BEV a Vision DC Roadster. Prvé dva názvy reprezentujú elektromobily, zatiaľ čo tretí špičkovú elektrickú motorku, píše Electrek.

BMW Vision M NEXT pripomína z konštrukčno-vizuálneho uhla pohľadu plug-in hybrid i8. Má športový nádych, agresívnu tvár, aerodynamickú karosériu a tiež hranaté prvky. Dvere sa navyše aj tentokrát otvárajú smerom hore.

TIP REDAKCIE
Tak ako teda? Intel plánuje svojimi čipmi prekonať Apple, zároveň mu však chce pomôcť s novými M1

To, čo s BMW i8 nemá spoločné, je interiér. Používateľ sa v ňom bude cítiť ako vo vesmírnej lodi, pretože vyzerá, akoby prišiel priamo z budúcnosti.

BMW Vision M NEXT
BMW Vision M NEXT
Interiér BMW Vision M NEXT
Interiér BMW Vision M NEXT

Model Power BEV vyzerá tak isto ako dnešné štvorkolesové kúsky v portfóliu nemeckého výrobcu, pretože pripomína sedan BMW 5. Rozdiel tu tkvie iba v pohone. Koncept v sebe totiž ukrýva až 3 brutálne výkonné elektromotory, ktoré dokážu vytvoriť kombinovaný výstup o veľkosti šialených 720 koní.

Táto výbava ponúka krútiaci moment 10 000 Nm a umožňuje zrýchliť na 100 km/h za necelé 3 sekundy.

BMW Vision DC Roadster
BMW Vision DC Roadster

Poslednou novinkou je motorka na elektrickú energiu s názvom Vision DC Roadster. Aj v tomto prípade hovoríme o nedokončenom prototype. Momentálne však nepoznáme žiadne bližšie detaily, čiže ani technickú špecifikáciu. Vieme iba to, že na niečom takom pilne pracujú.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať