VIDEO: Mobil za volant nepatrí. Sajfa za streamovanie na Instagram dostal 50 € pokutu

To, že telefón za volant nepatrí sa všetci šoféri učili už v autoškole. Ak by vyhláška predsa len nebola dosť jasná, polícia na nebezpečenstvo upozorňuje takmer každý deň.

To, že telefón za volant nepatrí sa všetci šoféri učili už v autoškole. Ak by vyhláška predsa len nebola dosť jasná, polícia na nebezpečenstvo upozorňuje takmer každý deň. Aj napriek presvedčeniu niektorých ľudí, ktorí sú presvedčení, že šoférujú rovnako bezpečne s telefónom alebo bez neho je tu niekoľko štúdií, ktoré dokazujú pravý opak.

Vojnu proti „telefonistom“ polícia vyhlásila ešte minulý rok, keď oznámila, že do svojho arzenálu nakúpila niekoľko výkonných ďalekohľadov, ktoré dokážu telefón v rukách odhaliť aj na niekoľko stoviek metrov. Presvedčil sa o tom aj moderátor známeho slovenského rádia, Sajfa.

Nemusíte ani telefonovať, mobil v ruke stačí

Nepresná interpretácia vyhlášky môže v niekom evokovať pocit, že jej porušenie je priamo naviazané na telefonovanie. Opak je pravdou. Mobilný telefón je za volantom zakázané akokoľvek ovládať (až na hlasové povely), do čoho spadá čítanie či písanie SMS správ alebo napríklad ovládanie aplikácií.

Známy moderátor na to doplatil včera, 5. apríla, keď si na svojom instagramovom účte spustil livestream, ktorý trval len pár minút, čo polícii stačilo na odhalenie priestupku.

Výhovorka „netelefonoval som“ neobstála

Aj napriek tomu, že sa Sajfa pokúsil polícii vysvetliť, že netelefonoval k odpusteniu pokuty nedošlo. Polícia mu okamžite dala zaplatiť pokutu 50 €, čo je podľa cenníka pokút predpísaný trest za obsluhovanie mobilného zariadenia.

Polícia aj vo videu upäť upozornila, že eviduje zvýšený počet nehôd priamo spojených s využívaním mobilných telefónov. Celý incident skončil pochopiteľne zaplatením pokuty. Sajfa si uvedomil, že spravil prešľap a aj napriek tomu, že sa pokúsil ukázať prstom na iné celebrity, ktoré robia to isté, si snáď uvedomil, že kvôli tomu, že to robia ostatní to on robiť nemusí.

Koniec koncov, osobnosti, ktoré sledujú desaťtisíce ľudí by mali ísť príkladom.

https://www.youtube.com/watch?v=K0rWbisoCjI

Rozhodla sa polícia správne?

Zobraziť výsledky ankety

Loading ... Loading ...
Total
46
Zdieľaní
Total
46
Zdieľať