Polícia upozorňuje: Máme 400 nových fotoďalekohľadov, mobil v ruke uvidíme na 1 kilometer

Policajný zbor na svojom facebookovom profile opäť upozorňuje nezodpovedných vodičov, ktorí aj napriek výzvam používajú telefón za volantom.

Policajný zbor na svojom facebookovom profile opäť upozorňuje nezodpovedných vodičov, ktorí aj napriek výzvam a opakujúcim sa nehodám používajú telefón za volantom.

Mobily sú obrovským neduhom dnešnej doby a často ich používanie priamo spôsobuje dopravné nehody. Vodiči nechápu, že svojim konaním ohrozujú iných nevinných ľudí a často vymýšľajú, ako si najlepšie schovať mobil za volantom a tak ho obsluhovať,opisuje problém polícia.

Po schválení novej legislatívy bude za volantom zakázané nie len obsluhovanie, ale aj samotné držanie mobilu.

400 nových fotoďalekohľadov

Polícia zároveň avizuje, že do výbavy dopravnej polície pribudlo celkom 400 nových fotoďalekohľadov, ktoré im umožnia sledovať, čo robí šofér počas jazdy. „Dokážu neuveriteľné veci, aj rozpoznanie detailu z vnútra vozidla na kilometrovú vzdialenosť,“ hovorí Polícia.

Okrem fotoďalekohľadov polícia nakúpi aj 131 kusov meračov rýchlosti, 372 analyzátorov dychu, 16 mobilných váhtestery na drogy.

TIP REDAKCIE
Apple AirPods 3 lákajú na priestorový zvuk a lepšiu výdrž, ANC však chýba

Už čoskoro by sme ich mali vidieť nasadené na cestách, aj predstavené vo videu, ktoré sa objaví na Facebooku. Hneď ako sa tak stane vás budeme informovať.

Total
329
Zdieľaní
Total
329
Zdieľať