5G modemy spoločnosti Intel si nakoniec cestu do smartfónov nenájdu

Konkurencia je tvrdá.

0
intel
Ilustr. foto: Telenor Group

Popredný výrobca mikroprocesorov a integrovaných obvodov, spoločnosť Intel, dnes oznámila, že opúšťa biznis s 5G technológiami určenými pre inteligentné mobilné telefóny. 

Intel vo svojom vyjadrení hovorí, že nevidí jasnú cestu k ziskovosti a k návratnosti svojich investícií. Naďalej si však bude plniť svoje záväzky voči zákazníkom, ktorým dodáva 4G modemy.

Mobilné 5G technológie chcel Intel svojim odberateľom ponúknuť niekedy v roku 2020. Nakoniec sa tak neudeje. Za rozhodnutím Intelu pravdepodobne stojí neočakávané ukončenie sporov medzi spoločnosťami Apple a Qualcomm. Tieto spoločnosti navyše uzavreli vzájomnú viacročnú dohodu.

5G
Foto: mohamed_hassan / pixabay.com

Prečítané medzi riadkami, budúce smartfóny iPhone budú využívať 5G modemy z produkcie výrobcu Qualcomm. Intel je tak automaticky vonku z hry. Je však dôležité vedieť, že Intel rezignuje na biznis s 5G komponentami, ktoré sa týkajú výhradne smartfónov.

Na 5G technológiu ako takú pochopiteľne nezanevrie.

Intel bude svoj 5G vývoj smerovať do notebookov, zariadení internetu vecí a ďalších platforiem. 5G je pre túto spoločnosť aj naďalej strategickou prioritou.