facebook 3

Zuckerberg: Spolupráca Facebookových aplikácií bude možná len na Android zariadeniach

Len nedávno nám Mark Zuckerberg, majiteľ najväčšej sociálnej siete na svete, prezradil svoje plány ohľadom “prepojenia” Messengeru, Instagramu a WhatsAppu.

Len nedávno nám Mark Zuckerberg, majiteľ najväčšej sociálnej siete na svete, prezradil svoje plány ohľadom “prepojenia” Messengeru, Instagramu a WhatsAppu a už tu máme prvú nepríjemnú správu pre majiteľov iOS zariadení. Mark totiž naznačil, že spolupráca týchto troch aplikácií bude možná len na Android zariadeniach.

“Chceme začať tým, že vám umožníme posielať správy svojim kontaktom prostredníctvom ktorejkoľvek z našich služieb, pričom sa neskôr do tejto spolupráce pripoja aj SMS správy. Všetko však bude voliteľné, takže pokiaľ sa vám páči aktuálny systém, môžete si nechať svoje účty rozdelené,” napísal Mark na svoj blog.

Prečo je s iOS problém?

Pred oficiálnym prevedením tohto zaujímavého konceptu do skutočnosti však bude musieť tím vyriešiť ešte niekoľko nepríjemných problémov. Jedným z nich je aj ten, ako dostať túto “spoluprácu” do iOS zariadení.

“Problém s iOS zariadeniami je ten, že Apple neumožňuje aplikáciám spolupracovať s SMS správami, čo znamená, že naše doterajšie plány sa budú zrejme vzťahovať len na zariadenia so systémom Android,” tvrdí Mark.

[irp]

To samozrejme nie je jediný problém, ktorý gigant rieši, hoci ide o jeden z najväčších. Mnohí však dúfajú, že Facebook na riešenie tohto problému časom určite príde. Neostáva teda nič iné, než dúfať.

Total
1
Zdieľaní