Ilustračný obrázok

Už v roku 2020: Apple vyvíja AR okuliare, ktoré poženie hardvér iPhonu

Renomovaný analytik tvrdí, že jabĺčko predstaví úplne nový typ produktu s rozšírenou realitou, ktorý bude využívať hardvér iOS smartfónu.

Kalifornské jabĺčko sa začína čoraz viac zaujímať o rozšírenú realitu a jej praktické využitie. Renomovaný analytik tvrdí, že to ho doviedlo až k vývoju úplne nového produktu, ktorý bude využívať hardvér iOS smartfónu. Pôjde vraj o takzvané AR okuliare s diskrétnym HUD displejom.

Za únikom tentokrát stojí sám Ming-Chi Kuo, takže mu možno dôverovať trošku viac, ako je za bežných okolností zvykom.

Analytický veterán predpokladá, že spoločnosť Apple už čoskoro rozšíri svoje portfólio o ďalší typ elektronického produktu. Stať by sa tak malo v priebehu nadchádzajúceho roka, pričom s hromadnou výrobou vraj začnú už koncom tohto. K predstaveniu môže teda dôjsť počas prvého štvrťroka.

Vraj iba displej

Z dostupných informácií sa dá vydedukovať, že vyvíjané AR okuliare nedostanú vlastný hardvér. Teda až na jednu veľmi dôležitú súčiastku. Rozšírenie reality okolo nás im umožní zabudovaný HUD displej v tesnej blízkosti oka používateľa, ktorý by však bez kompatibilného iPhonu nefungoval.

Ako píše Apple Insider, smartfón im poskytne výpočtový výkon, konektivitu a aj lokalizáciu. Momentálne je ale otázne, či prostredníctvom drôtu alebo bezdrôtovej technológie, ako napríklad Bluetooth či Wi-Fi. Existuje tu ale i taká šanca, že si jabĺčko vyvinie vlastné bezdrôtové riešenie. To by nebolo vzhľadom k jeho histórii a praktikám asi ani žiadnym veľkým prekvapením.

Total
4
Zdieľaní