Dalo sa to čakať: Facebook spraví radikálnu zmenu!

Facebook zastrešuje trojicu aplikácií spadajúcich medzi tie najpopulárnejšie. Patrí medzi ne napríklad Messenger, Instagram či WhatsApp.

Facebook zastrešuje trojicu aplikácií spadajúcich medzi tie najpopulárnejšie. Patrí medzi ne napríklad Messenger, Instagram či WhatsApp. Práve tieto tri aplikácie čaká veľká zmena.

Sociálna sieť podľa informácií z The New York Times pripravuje veľkú zmenu, v rámci ktorej chce unifikovať všetky svoje komunikačné platformy. Napísať z Messengeru kamarátovi, ktorý používa len WhatsApp by tak už nemal byť problém.

Všetky služby síce budú aj naďalej fungovať samostatne, prejdú však hlbokou integráciou, ktorá odomkne viaceré možnosti pre komunikáciu. Cez Messenger tak napríklad napíšete ľuďom používajúcim len Instagram alebo WhatsApp. Platiť to samozrejme bude aj opačne.

To ale nie je jediná novinka, ktorú pripravuje tím Marka Zuckerberga. Po vzore WhatsApp by mal aj Facebook Messenger a Instagram získať koncové šifrovanie komunikácie, vďaka čomu budeme komunikovať ešte bezpečnejšie.

TIP REDAKCIE
To bolo rýchle: Dbrand upravil svoje kryty pre PlayStation 5. Bude to Sony stačiť?

K väčším zmenám pravdepodobne pred rokom 2020 nepríde. Možnosti sú tu však veľké. Ak by sa Facebooku podarilo zjednotiť jeho najväčšie platformy, otvoril by tak priestor pre zjednotené zadávanie reklamy a teda aj pre väčšie zárobky. No a o to, koniec koncov, sociálnej sieti ide.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať