instagram

Správy z Instagramu budú pre užívateľov dostupné aj na webe a desktopoch

Instagram bol vždy hlavne o mobilnom zážitku, aj keď časom vznikla verzia pre desktopové internetové prehliadače. Nie je ale špeciálne optimalizovaná a tak sa Instagram najlepšie používa aj tak iba v rámci mobilnej aplikácie. 

Instagram bol vždy hlavne o mobilnom zážitku, aj keď časom vznikla verzia pre desktopy a internetové prehliadače. Nič špeciálne ale neobsahuje, a tak sa Instagram najlepšie používa aj tak iba v rámci mobilnej aplikácie. 

Podľa všetkého ale Facebook, vlastník Instagramu, desktopovú verziu, resp. verziu pre internetové prehliadače rozvinie.

Softvérová inžinierka menom Jane Manchun Wong natrafila na prototyp webovej verzie služby Instagram, ktorý je doplnený o funkciu zasielania a prijíma priamych správ. V súčasnosti je možné s priamymi správami operovať iba v mobilnej aplikácii.

spravy
@wongmjane

Podobným spôsobom môžeme pristupovať k svojim súkromným správam aj v službách Messenger a WhatsApp, ktoré taktiež patria Facebooku. Okrem toho má Facebook ambíciu zlúčiť tieto spôsoby odosielania a prijímania správ pod jednu univerzálnu platformu.

Je teda jasné, že si skôr či neskôr správy z Instagramu prečítame aj na desktopoch a v internetových prehliadačoch. Väčšina bežných užívateľov ale zrejme nebude mať potrebu opúšťať mobilnú aplikáciu.

TIP REDAKCIE
Android 13 prichádza v druhej beta verzii. Pozrite sa, čo všetko pribudlo!

Firemným účtom, stránkam s veľkým počtom sledovateľov alebo influencerom ale takáto možnosť môže uľahčiť komunikáciu so svojimi fanúšikmi.