POZOR: Blokuješ reklamy v Spotify? Hrozí ti zrušenie účtu!

Spotify chce rozdávať bany.

2
spotify
Foto: Spotify

Spotify je jednoznačne najpoužívanejšou hudobnou službou, na ktorú sa zatiaľ nedoťahuje ani konkurenčný Deezer a ani služba Music ikonickej spoločnosti Apple. 

Hudbu prostredníctvom kapacít Spotify počúva po celom svete viac ako 200 miliónov užívateľov, z toho necelých 90 miliónov si platí prémiový prístup k svojej obľúbenej hudbe. Údaj pochádza z posledného štvrťroka 2018.

Bežné predplatné stojí v našich končinách 5,99 €, rodinný balíček 8,99 € študenti môžu získať Spotify Premium len za 2,99 €.

Jedinci využívajúci bezplatnú verziu služby musia akceptovať isté obmedzenia. Napríklad reklamu, ktorá kompenzuje náklady spojené s bezplatnou distribúciou obsahu. Samozrejme, nie je žiadnym tajomstvom, že existujú isté metódy, ako sa tejto reklamy zbaviť.

spotify
Webové rozhranie hudobnej služby Spotify

Nástroje pre blokovanie reklamy sú užívateľmi hojne používané, a to hlavne v rámci internetových prehliadačov. Tvorcovia služby Spotify sa rozhodli proti takýmto praktikám bojovať.

Hrozí zablokovanie účtu

Spoločnosť Spotify aktualizovala podmienky používania, z ktorých vyplýva, že užívateľom, ktorí reklamu v službe Spotify obchádzajú, môže zablokovať účet. Zatiaľ nie je jasné či bude prípadný vinník na nekalé konanie najskôr upozornený, resp. či bude blokovanie účtu iba dočasné, napríklad do doby, kým nástroje na blokovanie reklamy neodstráni.

Nové pravidlá pre používanie služby budú platiť od 1. marca. Tie, ktoré sú lokalizované pre náš trh, zatiaľ upravené neboli. Dá sa ale predpokladať, že sa tak v priebehu mesiaca stane.

Zablokovaný účet v službe Spotify určite nepoteší žiadneho poslucháča. Obzvlášť tých, ktorí službu využívajú dlhodobo. O zoznam obľúbených skladieb, interpretov a albumov asi nechce prísť nikto.