Očakávaná GTX 1660 Ti

Niečo medzi 1060 a 2060: Nová grafická karta GTX 1660 Ti odhaľuje ďalšie čísla

Internetom začala kolovať ďalšia časť špecifikácie očakávanej karty GTX 1660 Ti, ktorá poteší každého jedného odporcu technológie Ray Tracing.

Internetom začala kolovať ďalšia časť technickej špecifikácie očakávanej grafickej karty GTX 1660 Ti, ktorá poteší každého jedného odporcu technológie Ray Tracing. Novinka by sa mala svojou hardvérovou výbavou radiť niekde medzi GTX 1060 a RTX 2060, čo pocítime i na výške cenovky.

Za únikom tentokrát stoja ruské e-shopy, pretože v ich portfóliu po novom pribudli kúsky od spoločností MSI aj Palit, informuje TechSpot. Zatiaľ ich ale ešte nepredávajú.

Vďaka tomu sme po novom spoznali už aj takt. Ten základný dosahuje v prípade Palit Storm X 1 500 MHz, zatiaľ čo turbo vie vystreliť na 1 770 MHz. Okrem toho môžeme očakávať i 1 536 CUDA jadier, 6 GB veľkú pamäť GDDR6 VRAM alebo 192-bitovú pamäťovú zbernicu. Tieto už dlhšie známe informácie boli totiž opäť potvrdené.

Keby sme dostupné čísla porovnali s dvomi najbližšími modelmi, tak GTX 1660 Ti je niekde v medzi GTX 1060 a RTX 2070. A z toho sa dá pomerne jednoducho vydedukovať, že ponúkne veľmi priaznivý pomer medzi cenou a výbavou. Mal by mať predsa obstojný výkon bez vyššie spomínanej vizuálnej technológie, čo výrazne zredukuje náklady výrobcu.

TIP REDAKCIE
MIMORIADNE: Slovenská pošta hlási poplach. Za 2 € si vraj môžete kúpiť náhodnú nedoručenú zásielku

Vraj už čoskoro

Keďže je medzi nami pomerne veľa ľudí, ktorí preklínajú Ray Tracing, spoločnosť Nvidia nemala v podstate ani na výber. Keď chce na svojej pokročilej architektúre Turing dobre zarobiť, musí myslieť na každého potenciálneho zákazníka a jeho špecifické požiadavky.

Všetko nasvedčuje tomu, že grafickú kartu GTX 1660 Ti oficiálne spoznáme už o pár dní. Technologické kuloáre spomínajú 15. február, a to vrátane cenovky o veľkosti okolo tých 300 eur.