Koncept PlayStation 5
Koncept PlayStation 5

Novú generáciu dvoch populárnych herných konzol vraj poženie hardvér z dielne spoločnosti AMD. Malo by ísť o špičkový čip, kde budú k dispozícii dve kľúčové súčiastky. PlayStation 5 a nový Xbox uvidíme už tento alebo až počas nadchádzajúceho roka.

Ešte predtým ale spoznáme časť z ich útrob, čo prebehne na samostatnej tlačovej konferencii výrobcu. Všetko nasvedčuje tomu, že k tomuto kroku dôjde počas hernej šou E3 2019.

Nový čip pre PS5 a Xbox nesie názov AMD Gonzalo a pozostáva zo 7-nanometrových jadier Zen 2 aj grafiky Navi 10 Lite, píše server TechRadar. Tých je dokopy až 8, pričom pracujú pri takte od 1 GHz do 3,2 GHz.

Keďže ide o informácie od renomovaného leakera TUM_APISAK, tak im možno ako tak dôverovať. Stále ale treba mať na pamäti, že sa tu bavíme o úniku a nie niečom, čo je už potvrdené.

Predstavenie PlayStation 5 a ďalšieho Xboxu môže prebehnúť už tento rok. Spoločnosť Sony sa ale každoročného podujatia E3 tentokrát nezúčastní, takže ak jej konzolu predsa len uvidíme, tak podľa všetkého v iný termín.