Hra Battlefield V

Battlefield V dostane DLSS: Podpora pre novú AI technológiu zlepší nielen FPS

Fanúšikovia Battlefield V môžu veselo otvárať šampanské. Akčný herný titul totiž získa dôležitú aktualizáciu, ktorá prináša dlho očakávanú podporu pre DLSS.

Fanúšikovia Battlefield V môžu veselo otvárať šampanské. Akčný herný titul totiž získa dôležitú aktualizáciu, ktorá prináša dlho očakávanú podporu pre modernú grafickú technológiu s umelou inteligenciou. DLSS od spoločnosti Nvidia zvýši vizuálnu kvalitu obrazu a zároveň zlepší počet aj stabilitu FPS.

Podmienkou tu však je, aby dotyčný vlastnil niektorú grafickú kartu z nového modelového radu RTX. V opačnom prípade príliš nepochodí, pretože by mu chýbala architektúra Turing a bez nej Deep Learning Super Sampling (skrátene iba DLSS) jednoducho neaktivuje.

Pridanie podpory pre túto pokročilú renderovaciu techniku s asistenciou neurónovej siete, čiže umelej inteligencie, otvorí počas hrania dvere lepšiemu výkonu a zároveň i bohatším vizuálnym detailom. Predovšetkým vtedy, keď využívame ďalšiu modernú technológiu s odborným názvom Ray Tracing.

Sledovanie lúčov

Grafická technológia Ray Tracing má za úlohu vytvárať herné prostredie, ktoré je opäť o niečo bližšie k realite. Využíva pri tom takzvané sledovanie svetelných lúčov, prostredníctvom čoho potom vie, kde a kedy vytvoriť realisticky vyzerajúci odraz výstrelu alebo akéhokoľvek iného zdroja svetla, ako je napríklad Slnko.

DLSS
DLSS dokáže v niektorých prípadoch prispieť až k 38-percentnému nárastu výkonu

Problém tu však tkvie v tom, že aktivácia Ray Tracing zožerie značnú časť z výkonu grafickej karty. A niečo také potom používateľ logicky pocíti na nižšom počte FPS.

TIP REDAKCIE
Ruský súd zastavil predaj smartfónov Samsung, týka sa to 61 modelov

Preto je získanie podpory pre DLSS tak kľúčové. Súčasné herné tituly s ňou za bežných okolností nedisponujú, takže vývojárom nezostáva nič iné, ako čo najskôr sprístupniť aktualizačný balíček, kde zakomponujú aj túto novú renderovaciu techniku.

Aktualizácia pre Battlefield V by mala byť dostupná niekedy v priebehu aktuálne prebiehajúceho týždňa.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať