Koncept iPhone SE 2

Tak predsa len: Apple by mal tento rok predstaviť žiadaný iPhone SE 2

Kalifornské jabĺčko by malo počas tohto roka predstaviť dlho očakávaný iPhone SE 2. Ako by teda mohol malý iOS smartfón vyzerať?

Kalifornské jabĺčko by malo počas tohto roka predstaviť dlho očakávaný iPhone SE 2. Nová generácia malého iOS smartfónu začala byť preto opäť predmetom záujmu technologických kuloárov, čo okorenila ešte aj porcia parádne spracovaných renderov od dizajnéra s menom Ben Geskin.

V rozhodnutí priniesť pokračovanie úspešného modelu iPhone SE z roku 2016 môže mať prsty viacero faktorov, no ten najdôležitejší bez akýchkoľvek pochýb reprezentujú problémové predaje.

Ako už určite mnohí z vás počuli, spoločnosť Apple zažila niečo, čo sa jej nestalo od predstavenia prvého iPhone v roku 2007. Počas posledného minuloročného štvrťroka, kedy boli dokonca veľmi lukratívne Vianoce, jej klesli tržby z predaja iOS smartfónov. Medziročne až o 15 percent.

Výrez aj bezdrôtové nabíjanie

Ak by sa jabĺčko teda predsa len rozhodlo, že nový iPhone SE 2 skutočne navrhne, vyrobí a začne ho predávať, tak možno očakávať podobné vizuálno-konštrukčné prevedenie, aké ponúkajú súčasné kúsky.

TIP REDAKCIE
Rusko úplne skazilo vesmírnu misiu: Vojenský satelit sa ani nezapol, spadne na Zem
Koncept iPhone SE 2
Koncept iPhone SE 2 (ZDROJ Ben Geskin / techgarage.blog)

Dá sa preto počítať s vyrezaným LCD displejom alebo sklenou zadnou stranou, čo otvorí dvere bezdrôtovému nabíjaniu batérie. Hlavným lákadlom bude však malá uhlopriečka a z nej vyplývajúce kompaktné rozmery smartfónu. Server PocketNow hovorí o 4,7-palcovej veľkosti aj tenučkých rámikoch okolo zobrazovacieho panelu.

Predstavenie iOS novinky by mohlo prebehnúť už v prvej polovici roka 2019. Najpravdepodobnejší je asi marec, pretože vtedy prišla na svet i prvá generácia.