Takto vyzerá LG G8 ThinQ, nová vlajková loď klope na dvere

Kórejská spoločnosť LG nebude chýbať na podujatí Mobile World Congress 2019, kde s najväčšou pravdepodobnosťou predstaví nový vlajkový model LG G8 ThinQ. Až doteraz sme poriadne nevedeli, ako bude vyzerať.

Kórejská spoločnosť LG nebude chýbať na podujatí Mobile World Congress 2019, kde s najväčšou pravdepodobnosťou predstaví nový vlajkový model LG G8 ThinQ. Až doteraz sme poriadne nevedeli, ako bude vyzerať.

Definitívnu podobu však v týchto dňoch potvrdzuje spoľahlivý informátor Evan Blass a.k.a @evleaks. Render jasne naznačuje, že sa novinka ponesie v duchu súčasnej generácie LG G7 ThinQ.

Fanúšikov kórejskej značky LG by mala potešiť nová funkcionalita. Potvrdená je špeciálna predná 3D kamera zložená z troch modulov, ktorá sa postará o spoľahlivé odomykanie zariadenia rozpoznávaním tváre a tiež perfektné selfie.

Takáto zostava potrebuje istý priestor, preto to bez väčšieho zárezu v obrazovke nepôjde. Indície smerujú k bližšie nepopísanému novému spôsobu ovládania „bez dotykov“, zrejme pomocou gest. Zaujímavo pôsobí Sound on Display – technológia, pomocou ktorej nebude zvuk generovať klasický reproduktor, ale vibrácie obrazovky.

lg G8 thinQ
FOTO: Evan Blass

LG G8 ThinQ bude skôr bežnejšou vlajkovou loďou, ktorú poženie Snapdragon 845. Chýbať ale nesmie extra jemný a jasný LCD displej s poriadnou uhlopriečkou, výkonný duálny fotoaparát so širokým zorným poľom či dômyselné softvérové funkcie. Presne tak, ako sme pri tejto triede od LG zvyknutí.

TIP REDAKCIE
Sezóna kolobežiek naplno začala: Po zrážke auta a kolobežky zomrel 57-ročný Slovák

Tie najvyššie karty výrobca vyloží až s modelom LG V50 ThinQ, ktorý by mal poháňať najnovší Snapdragon 855 a neprekvapila by tiež skôr avizovaná 5G konektivita. Aj keď sa LG G8 ThinQ môže zdať v kontraste so silnou konkurenciou ako nevýnimočný, vôbec by sme ho nepodceňovali.

Už len kvôli flexibilnej cene. Súčasnú generáciu LG G7 ThinQ si viete kúpiť aj za cenu nižšiu ako 400 EUR. Na trh sa pritom vstúpila s cenovkou 699 EUR. Podobným spôsobom sa môže v priebehu času vyvíjať aj cena očakávanej novinky.

Spoľahlivé vlajkové zariadenie za dostupné peniaze tak nemusí nutne pochádzať iba z Číny.