České štúdio Warhorse stojace za Kingdom Come: Deliverance kupujú Švédi

Švédske vývojárske štúdiu THQ Nordic AB práve kúpilo jedno z najúspešnejších českých štúdií, Warhorse Studios. To stojí za minuloročným hitom Kingdom Come: Deliverance.

Švédske vývojárske štúdiu THQ Nordic AB práve kúpilo jedno z najúspešnejších českých štúdií, Warhorse Studios. To stojí za minuloročným hitom Kingdom Come: Deliverance. Majitelia Warhorse Studios, Zdeněk Bakala, Daniel Vávra a Martin Klíma firmu predávajú za 42,8 milióna eur. Aj naďalej ostávajú na svojich pozíciách.

Spolu s akvizíciou spoločnosti získava THQ Nordic aj plné práva na hru Kingdom Come, ktorú si do dnešného dňa zakúpilo viac ako 2 milióny hráčov. Dobrou správou je, že Warhorse pod taktovkou Vávru aj naďalej ostane „nezávislé“. Aspoň nateraz budú pokračovať vo svojich projektoch, do ktorých THQ zasahovať nebude.

Vstup do rodiny THQ Nordic je pre nás významný míľnik. Začali sme ako malý start-up s hŕstkou zamestnancov, ktorí mali dosť nadšenia na to, aby sa pripojili k tomuto náročnému projektu. Veríme, že spolupráca s THQ Nordic nás opäť posunie ďalej v našej misii, ktorej cieľom je priniesť vzrušujúce hry našim zákazníkom a rozšíriť hranice herného priemyslu,“ komentuje akvizíciu Martin Frýdvaldský, riaditeľ Warhorse Studios.

TIP REDAKCIE
Rusko úplne skazilo vesmírnu misiu: Vojenský satelit sa ani nezapol, spadne na Zem