hesla

Google predstavil nástroj pre overovanie hesiel, pomôže s ochranou osobných údajov

V súčasnej digitálnej dobe je ochrana osobných údajov dôležitejšia než kedykoľvek predtým. Nedostatočné bezpečnostné opatrenia a kybernetická kriminalita sa už neraz postarali o odcudzenie citlivých dát bežných užívateľov. 

V súčasnej digitálnej dobe je ochrana osobných údajov dôležitejšia než kedykoľvek predtým. Nedostatočné bezpečnostné opatrenia a kybernetická kriminalita sa už neraz postarali o odcudzenie citlivých dát bežných užívateľov. 

Cesta nepoverených osôb k osobným údajom, súkromným fotografiám, adresám či napr. podrobnostiam o platobných stykoch vedie cez odcudzené prihlasovacie mená a heslá.

Len nedávno na verejnosť prenikol zoznam, ktorý obsahuje niekoľko stoviek miliónov e-mailových adries a značný počet hesiel.

Osobné údaje užívateľov – zákazníkov – boli v minulom roku odcudzené aj známej britskej leteckej spoločnosti.

S ochranou osobných údajov vám môže pomôcť aj nové rozšírenie pre prehliadač Chrome, ktoré pochádza priamo od Google. Toto rozšírenie sa nazýva Password Checkup a v jednoduchosti overí, či sú vaše heslá stále bezpečné.

rozsirenie

Ak napríklad Facebook zistí, že mu boli nejakým spôsobom ukradnuté mená a prihlasovacie heslá užívateľov, a to vaše bude medzi nimi figurovať, rozšírenie vás na to upozorní a vyzve na okamžitú zmenu ohrozeného hesla.

TIP REDAKCIE
Neznášajú Teslu? Idioti škodia elektromobilom, takáto podlosť sa často nevidí

Google o rozšírení Password Checkup píše:

Keď pri prihlasovaní zadáte používateľské meno a heslo, ktoré už nie sú bezpečné z dôvodu porušenia ochrany údajov, o ktorom Google vie, dostanete upozornenie. Resetujte svoje heslo. Ak používate rovnaké používateľské meno a heslo pre ďalšie účty, resetujte heslo aj v nich.

Kontrola hesla bola vytvorená na zaistenie ochrany súkromia. Nikdy nenahlasuje žiadne informácie o účtoch, heslách ani zariadeniach, podľa ktorých by vás bolo možné identifikovať. Na účely zlepšovania kontroly webov nahlasujeme anonymné informácie o počte vyhľadávaní, ktoré odhalia nebezpečné poverenia, informácie o tom, či upozornenie viedlo k zmene hesla a údaje o zahrnutých doménach.

Rozšírenie Password Checkup si jednoducho nainštalujete cez internetový obchod prehliadača Chrome. Presmeruje vás doň tento priamy odkaz. Ak vás zaujímajú ďalšie podrobnosti, nájdete ich TU, na stránkach podpory spoločnosti Google.

Total
3
Zdieľaní
Total
3
Zdieľať