Tesla v plameňoch

Tesla v plameňoch: Elektromobil bol súčasťou tragickej nehody

Vodič elektromobilu od miestnej automobilky Tesla nabúral do stromu, po čom začalo vozidlo i horieť.

V Spojených štátoch amerických došlo k tragickej dopravnej havárii. Vodič elektromobilu od miestnej automobilky Tesla nabúral do stromu, po čom začalo vozidlo horieť. Kľučka ale zostala neprístupná i po náraze, preto šoférovi nedokázali dostatočne rýchlo pomôcť.

Na sociálnej sieti Twitter sa dokonca objavili aj autentické videá priamo z miesta činu. Nižšie uvedené zábery nie sú určené pre osoby s citlivými povahami a pre deti. Za informáciami o obetiach nehody stoja priamo miestni hasiči.

Tí, ktorí sa snažili šoféra elektromobilu dostať z horiaceho vozidla, tvrdia, že tak nemohli spraviť preto, lebo vysúvacia kľučka zostala po havárii v útrobách karosérie a airbagy zase neustále nafúknuté. Výsuvný mechanizmus ju za bežných okolností okamžite sprístupní, no tentokrát zlyhal. Šofér preto zostal uväznený medzi sedadlom a volantom aj po príchode plameňov.

“Boli sme tam. Môj manžel sa snažil dostať cez okno dovnútra. Airbagy boli po havárii neustále veľké a uväznili človeka v aute. Nevideli sme dokonca ani interiér, všetky tie airbagy ho zaplnili. Dvere sa nedali otvoriť,” prezradil jeden z očitých svedkov.

TIP REDAKCIE
Huawei to nevzdáva: Možný dizajn Mate 50 ukazuje vznik fotomonštra!

“Mali sme pár minút. Niekoľko ľudí sa snažilo nájsť spôsob, ako vytiahnuť šoféra, no dvere auta a airbagy ho uväznili, pretože nám bránili v tom, aby sme ho odtiaľ dostali ešte skôr, ako auto skončilo v plameňoch. Vyzeralo to, akoby ten oheň akceleroval.”

Vraj vysoká rýchlosť

Všetko nasvedčuje tomu, že majiteľ elektromobilu nabral pred nehodou vysokú rýchlosť, ktorá vraj dosahovala okolo 120 kilometrov za hodinu. Krátko po akcelerácii však skončil v neďalekých palmových stromoch hneď vedľa cesty, kde onedlho rozpútal celkom slušný požiar.

K situácii sa už navyše stihol vyjadriť aj samotný výrobca. Spoločnosť Tesla vyjadrila ľútosť a zároveň poskytla miestnym autoritám pomocnú ruku pri vyšetrovaní prípadu.

“Táto havária nás veľmi zarmútila. Oslovili sme miestne orgány, v rámci čoho sme im ponúkli spoluprácu. Chápeme, že považujú rýchlosť za jeden z potenciálnych faktorov tejto havárie, a vieme, že vysoko-rýchlostné zrážky môžu spôsobiť požiar v akomkoľvek type auta, nielen v elektrických vozidlách.”

Total
5
Zdieľaní
Total
5
Zdieľať