Moderný dverový zámok

Zámok pre moderné domácnosti: Odomykaj vchodové dvere odtlačkom alebo kartou

Podobne ako pri iných typoch produktoch, aj dverové zámky začínajú pomaličky, ale isto vytláčať ich digitálne alternatívy, ako je táto.

Podobne ako pri iných typoch produktoch, aj dverové zámky začínajú pomaličky, ale isto vytláčať ich digitálne alternatívy. Čo to znamená? Napríklad to, že si môžeme zaobstarať zámok, ktorý sa neotvára iba klasickým kľúčom, ale špeciálnou kartou s RFID čipom alebo rovno naším odtlačkom prsta.

Podobne funguje aj kúsok E202 od spoločnosti Alfawise. A aby toho náhodou nebolo málo, tvorí ho dokonca i dotyková plocha s číslami, takže sú k dispozícii hneď viaceré spôsoby overovania identity. Používateľ si tak môže vybrať medzi číselným kódom, spomínanou kartou s čipom (balenie zahŕňa dve RFID karty) a biometrickým snímačom.

Rovnako má ale k dispozícii aj náhradný fyzický kľúč (pre núdzové prípady + nechýba ani nabíjací port) či mobilnú aplikáciu, ktorá slúži ako diaľkový ovládač. Zámok s ňou komunikuje cez Wi-Fi konektivitu, čo znamená, že nepotrebuje žiadne dodatočné príslušenstvo. Všetko potrebné má zabudované vo svojich útrobách, a to vrátane priestoru pre 4 AA batérie. Ich výdrž výrobca odhaduje na jeden rok.

Dverový zámok Alfawise E202 je vyrobený pre všetky dvere s hrúbkou od 40 do 100 milimetrov, píše e-shop GearBest, kde si ho v týchto dňoch viete zaobstarať s dočasne zníženou cenovkou. Ide o obmedzené množstvo kusov, čiže ak ich vypredajú, suma sa vráti k pôvodnej výške. Momentálne stojí niečo cez 115 eur. Tovar posielajú z čínskeho skladu, pričom dovoz na Slovensko vychádza dodatočných 10 eur.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať