Huawei

Huawei dnes utrpel tvrdú ranu, prichádza o mnoho kľúčových dodávateľov

Od dnešného dátumu mu totiž kľúčoví dodávatelia ako TSMC, Qualcomm, Samsung, Micron či SK Hynix nemôžu dodávať svoje produkty.

Dnes, 15. septembra, Huawei utrpel ďalšiu tvrdú ranu. Od dnešného dňa mu totiž kľúčoví dodávatelia ako TSMC, Qualcomm, Samsung, Micron či SK Hynix nemôžu dodávať svoje produkty.

Pre spoločnosť však stále existuje malé svetielko nádeje, keďže dodávatelia sa snažia získať licenciu, ktorá by im umožnila s Huawei spolupracovať aj naďalej. Spoločnosť sa s partnermi snaží situáciu vyriešiť. Finálne rozhodnutie je však stále v rukách americkej vlády.

Jedným z tých väčších problémov sú čipy. Ako píše server Gizchina, spoločnosť sa aktuálne obzerá po alternatívnych dodávateľoch na domácom území, resp. v Číne.

Pre Huawei je aktuálna situácia doslovným bojom o prežitie. Huawei sa síce zásobil veľkým počtom čipov a aj naďalej pokračuje vo vývoji procesorov Kirin, momentálne však nemá partnera, ktorý by ich dokázal vyrobiť.

Huawei sa zrejme bude musieť viac sústrediť na iné odvetvia

Sankcie uvalené zo strany Spojených štátov amerických obmedzujú schopnosť spoločnosti vyrábať nové smartfóny v množstvách, v akých ich vyrábala doteraz. Preto sa zrejme bude musieť v blízkom období začať viac sústrediť na produkciu doplnkov, ovládačov pre LED displeje a elektroniku pre automobily.

Spoločnosť však niekoľkokrát naznačila, že zásob má dostatok. Vieme dokonca, že slovenské zastúpenie Huawei bude na Slovensku predávať nielen staršie modely, ale aj tie, ktoré ešte len plánuje predstaviť.

TIP REDAKCIE
Hráči presedlávajú na Windows 11: Nový OS má na Steame viac ako 10 % zastúpenie

Ako to bude s radom Mate 40?

Huawei plánuje už čoskoro vydať novú sériu vlajkových lodí, konkrétne Mate 40, ktorá bude pozostávať z troch modelov. Reč je o Mate 40, Mate 40 Pro a Mate 40 Pro+. Predstavenie sa vraj nebude konať skôr ako v novembri.

Známy informátor Evan Blass však ohľadom pripravovanej série nemá dobré správy. Konkrétne tvrdí, že Huawei ju tento rok vôbec nevydá, resp. že si budeme musieť počkať do budúceho roku. Nie je však jasné, ktorého trhu sa má toto rozhodnutie týkať.

Existuje možnosť, že zariadenia sa tento rok ukážu len v Číne, pričom na globálny trh dorazia budúci rok.

Huawei plánuje budúci rok vyrobiť len zlomok toho, čo tento rok

Huawei si je vedomý vážnosti svojej situácie, o čom svedčia aj jeho plány na budúci rok. Počas 2021 totiž plánuje vyrobiť len 50 miliónov smartfónov, čo je o 74 % menej, než koľko plánuje vyrobiť tento rok.

Nikto nevie, čo bude ďalej. Zatiaľ čo jedni tvrdia, že Huawei má svoje dni spočítané, druhí veria, že výrobca prekoná všetky prekážky a dokáže USA, že je schopný fungovať aj bez nich.

Total
26
Zdieľaní
Total
26
Zdieľať