Port CCS Combo 2

AKTUÁLNE: Tesla zdražuje nabíjanie. Využívanie Superchargeru bude o 33 % drahšie

Americká automobilka Tesla sa rozhodla, že okrem prepúšťania zamestnancov zvyšuje ceny za využívanie jej nabíjacích staníc Supercharger.

Americká automobilka sa rozhodla, že okrem prepúšťania zamestnancov zvýši ceny za využívanie jej nabíjacích staníc Supercharger. Poháňanie elektromobilov bude ale i napriek tomu stále lacnejšie než tankovanie fosílnych palív. Tesla hovorí približne o 33-percentnom navýšení cien.

K tomuto kroku pristúpila v dobe, kedy sa vraj musí prispôsobiť finančnej realite. Posledný štvrťrok nedopadol z obchodného uhla pohľadu príliš pozitívne, preto prichádzajú na rad tvrdé opatrenia. Jej cieľ spočíva v redukcii nákladov a vo zvýšení profitu, pričom ten medzikvartálne klesol, píše server Electrek.

Výrobca elektromobilov sa tak ale zároveň snaží zredukovať cenovku Modelu 3, ktorý mal pôvodne stáť okolo 35 000 eur. Zatiaľ sme sa však k takto lacnej verzii ešte veru nedočkali. Najdostupnejší kúsok momentálne stojí niečo cez 50 000 eur.

Zvyšovanie cien súvisí s rýchlo-nabíjačkami Tesla Supercharger na celom svete. Konkrétne čísla ale závisia iba od toho, o akú lokalitu ide, čo znamená, že ceny porastú podľa miestnych okolností a podmienok. Napríklad v takom americkom New Yorku zaznamenali 33-percentné zdraženie šťavy. Koľko bude stáť nabitie plnej batérie na Slovensku momentálne zisťujeme.

TIP REDAKCIE
Apple predstavil MacBook Pro pre rok 2021: Majú 120 Hz displej, šialený výkon a dôležité porty!
Total
2
Zdieľaní
Total
2
Zdieľať