Rolovacia klávesnica

Má aj Bluetooth: Túto klávesnicu môžeš zrolovať ako kus papiera

Výrobca prvého skladacieho smartfónu na svete ukázal počas podujatia CES 2019 aj niečo, čo možno nazvať rolovacou klávesnicou.

Výrobca prvého skladacieho smartfónu na svete ukázal počas podujatia CES 2019 aj niečo, čo možno nazvať rolovacou klávesnicou. Keď nie je v danej chvíli používaná, môže sa skryť do útrob hlavnej konštrukcie s hardvérovým tlačidlom, ktorá komunikuje prostredníctvom technológie Bluetooth.

Z toho vyplýva, že je vyrobená pre ľudí, ktorí sú často na cestách. Keďže ju tvorí kompaktné telo v podlhovastom, úzkom a tenkom tvare, zmestí sa takmer hocikam. V batohu zaberie minimum priestoru a problém nebude ani s držaním v ruke, na čo je doslova vyrobená.

Rolovacia QWERTY klávesnica z dielne spoločnosti Royole zaujala pozornosť počas momentálne prebiehajúceho podujatia CES 2019 v americkom Las Vegas, kam ju výrobca priniesol ukázať. Ide pritom o tú istú spoločnosť, ktorá predstavila úplne prvý skladací inteligentný telefón na svete s názvom FlexPai.

Zroluješ a ideš

Čaro flexibilnej klávesnice od Royole tkvie v jednoduchosti. Stačí totiž vytiahnuť zrolovaný materiál v priehľadnom prevedení, aktivovať a nadviazať Bluetooth spojenie so zariadením. Tým môže byť napríklad smartfón alebo tablet. Používateľovi pod prstami síce nič nelupká, no má k dispozícii rozmerné klávesy v spomínanom QWERTY rozložení. Písanie väčších textov bude vďaka tomu trošku pohodlnejšie. Treba len nájsť vhodné miesto.

TIP REDAKCIE
Od žartu až po skutočný produkt: Xbox začína s predajom svojej mini chladničky, príde aj na Slovensko!
Total
9
Zdieľaní
Total
9
Zdieľať