Flexpai

Toto je vraj prvý skladací telefón: Nevyrobil ho Apple, Samsung a ani Huawei!

Svet sa dočkal prvého komerčne dostupného mobilného telefónu so skladacou konštrukciou a flexibilným zobrazovacím panelom, ktorý sa skladá ako kus papiera.

Svet sa dočkal prvého komerčne dostupného mobilného telefónu so skladacou konštrukciou a flexibilným zobrazovacím panelom, ktorý sa skladá ako kus papiera. Toto prvenstvo si nepripísala na zoznam spoločnosť Apple, Samsung a dokonca ani gigant Huawei, ale úplne neznámy výrobca z Číny.

Prvý skladací smartfón na svete vyrobila spoločnosť Royole, špecialista na vývoj flexibilnej elektroniky. Pomenovala ho FlexPai a ide o horizontálne konštrukčné prevedenie. To znamená, že z neho otvorením v strede zalomenej konštrukcie vznikne tablet s až dvojnásobne väčšou uhlopriečkou, informuje Android Authority.

Používateľ si tak môže vychutnať filmy, hry alebo surfovanie po webe pri podstatne lepšom komforte ako za bežných okolností. Zložená konštrukcia mu zase šetrí priestor vo vrecku. Zariadenie dostalo až 7,8-palcový panel, ktorému po zložení zostane presne polovica. V takom prípade ale porastie i hrúbka, pričom tá v rozloženom tvare dosahuje iba 7,6 mm.

Čo sa týka iných oblastí hardvérovej výbavy, v zozname technickej špecifikácie figuruje aj dvojica 16 a 20 Mpx snímačov či rýchle nabíjanie batérie. Jedna hodina vraj doplní podľa dostupných informácií slušných 80 percent z celkovej kapacity.

TIP REDAKCIE
BLESKOVÁ SPRÁVA: Slovenská pošta upravuje doručovanie zásielok a balíkov! Takto to bude po novom fungovať

Všetko má svoju cenu

Jediná vec, ktorá nám tu nesedí, je prítomnosť čipsetu Snapdragon 8150. Ak si o ňom ešte nepočul, ide o ambiciózny Snapdragon 855. Problém však tkvie v tom, že ten ešte zatiaľ nebol oficiálne predstavený. FlexPai ide pritom do predaja už od zajtrajšieho dňa. Dostupný by ale mal byť iba obmedzenú dobu, a to navyše za poriadne mastnú sumu. Najdrahšia konfigurácia stojí cez závratných 1 600 €.

Total
9
Zdieľaní
Total
9
Zdieľať