Vylepšenie je nutné: Do TOP Android smartfónov sa dá dostať pomocou umelej 3D hlavy

Rozpoznávanie tváre na Android zariadeniach podľa všetkého nie je až tak spoľahlivý spôsob ochrany ako staré dobré heslo či vzor.

Rozpoznávanie tváre na Android zariadeniach podľa všetkého nie je až tak spoľahlivý spôsob ochrany ako staré dobré heslo či vzor. Toto tvrdenie len potvrdzuje najnovšie zistenie, že na prelomenie Face ID tvojho Android smartfónu stačí len prístup k 3D replike tvojej hlavy.

Na túto novinku prišiel magazín Forbes. Spoločnosť skúšala, či dokáže falošná 3D hlava odomknúť 5 testovaných zariadení: OnePlus 6, Samsung Galaxy S9 a Note 8, LG G7 ThinQ a iPhone X.

Samotné výsledky boli nečakané a zrejme aj dosť polepšili populárnemu gigantovi Apple, keďže jeho telefón ako jediný nepustil strašidelnú falošnú hlavu cez svoje Face ID.

Viac než neobvyklý spôsob

Je však dôležité poznamenať, že tento spôsob prelomenia Face ID na telefónoch nie je vôbec bežný, dokonca sa dá povedať, že redaktori servera Forbes patria medzi prvých, komu niečo takéto napadlo. Výroba takejto falošnej hlavy môže človeka vyjsť až na 300 £ (333 €), čo je už takmer polovica sumy, ktorú by zaplatil za niektoré z testovaných telefónov.

Keď však odložíme túto skutočnosť stranou, testy jasne ukázali, že systém Face ID od Apple je omnoho spoľahlivejší než systém Face ID, ktorý nájdeme na Android telefónoch.

TIP REDAKCIE
Vianoce pred telkou? Telekom sprístupnil desiatky TV kanálov zadarmo

Je však dôležité podotknúť, že výsledky tohto testovania ani zďaleka neznamenajú, že celková ochrana na Android zariadeniach je nespoľahlivá. Či už používaš Galaxy S9 alebo iPhone X, najlepšou ochranou bude vždy dobre premyslené heslo.

Total
3
Zdieľaní
Total
3
Zdieľať