Hyundai: Nový systém nám umožní odomknúť a naštartovať auto odtlačkom prsta

Hyundai predstavil systém, ktorý umožní vodičovi odomknúť a naštartovať auto za pomoci odtlačku prsta. Technológiou bude obohatené nové 2019 Santa Fe SUV.

Hyundai predstavil nový systém, ktorý umožní vodičovi odomknúť a naštartovať auto pomocou odtlačku prsta. Technológiou bude obohatený model SUV Hyundai Santa Fe 2019.

Nie je to po prvýkrát kedy vidíme v aute použitý systém na rozpoznávanie odtlačkov na naštartovanie, no odomykanie je skutočná novinka. Hyundai si zaumienil, že technológiu vloží do kľučky, čo sme dosiaľ na žiadnom vozidle, a to ani na Tesle, nevideli. Juhokórejská automobilová spoločnosť však sľubuje aj mnoho ďalších výhod.

Medzi týmito by sme mohli nájsť aj možnosť zaregistrovania viacerých odtlačkov pre jedno auto, čo je vcelku logické. Výbornou vychytávkou je však to, že akonáhle si do auta sadnete, samé nastaví polohu sedadla a aj všetky uhly zrkadiel tak, aby vám čo najviac vyhovovali. Hyundai sa však vyjadril, že neskôr by chcel pridať aj prispôsobenie teploty, vlhkosti a nastavenia riadenia.

TIP REDAKCIE
Huawei Watch GT 3 prichádzajú na Slovensko: Takéto sú veľkosti, ceny a bonus navyše

Bude odomykanie odtlačkom prsta bezpečné ?

Snímač odtlačkov prsta rozlišuje medzi úrovňami elektrickej energie v rôznych častiach prsta. Tým zabraňuje nabúraniu sa do uzamykacieho systému alebo použitiu falošného odtlačku. Údaje, ktoré si bude systém pamätať budú dešifrované ešte pred odomknutím auta. Hyundai tvrdí, že systém má chybovosť len v 1 prípade z 50 000 pokusov. Santa Fe má dokonca zadný systém výstrahy, ktorý používa ultrazvukové senzory na detekciu pohybu detí, a tak zabraňuje tomu, aby rodičia niekoho náhodou nenechali na výlete.

Total
39
Zdieľaní
Total
39
Zdieľať