iPhone X

Zmena stratégie: Apple začal kvôli slabým predajom opäť vyrábať iPhone X

Kalifornské jabĺčko obnovilo zrušenú produkciu minuloročného iPhone X. Dôvody sú až dva.

Kalifornské jabĺčko obnovilo zrušenú produkciu minuloročnej desiatky. Dôvody sú až dva. Tým prvým je vraj slabší dopyt po iPhone XS a druhým pre zmenu kontrakt so spoločnosťou Samsung. Aby Apple dodržal dohodu, musí od svojho dodávateľa odkúpiť ešte niekoľko kompatibilných OLED panelov.

V opačnom prípade by ho mohli čakať úplne zbytočné penále. Tohtoročnej generácii sa navyše nedarí až tak, ako výrobca spotrebnej elektroniky očakával, preto hodlá displeje využiť na vyrobenie dodatočných kusov.

Predaj iPhone X bol ukončený po septembrovom predstavení modelov XS, XS Max a iPhone XR. Veci však nejdú presne podľa očakávaní spoločnosti Apple a preto prichádza na rad zmena stratégie. Či jej to pomôže, je v týchto dňoch otázne, no desiatka má ešte stále celkom slušné množstvo potenciálnych záujemcov.

Kombináciu síce už trošku zastaralej, no stále schopnej hardvérovej výbavy a nižšej sumy, ako si americký výrobca pýta za iPhone XS, určite netreba brať na ľahkú váhu.

TIP REDAKCIE
Telekom má fantastickú správu: Ak máš Magio TV alebo DIGI, toto ťa poteší!

Slabé predaje

Podobne ako Samsung, aj jabĺčko z Kalifornie zaznamenalo, že nie je o jeho tohtoročné esá vrátane iPhone XR až tak veľký záujem, ako pôvodne očakávalo. Preto sa vrcholové vedenie Apple len nedávno rozhodlo ukončiť oznamovanie množstva predaných kusov iOS smartfónov.

Total
4
Zdieľaní
Total
4
Zdieľať