Tim Cook

Loví profíkov: Apple ukradol automobilke Tesla ostrieľaného dizajnéra

Andrew Kim sa po rokoch presunul z radov Tesly do radov spoločnosti Apple, kde ho zrejme čaká práca na rozšírenej realite.

Elon Musk prišiel o skúseného dizajnéra, ktorý pracoval na viacerých elektromobiloch vrátane minimalistického interiéru v štvorkolesovom kúsku Model 3. Andrew Kim sa po rokoch presunul z radov Tesly do radov spoločnosti Apple, kde ho zrejme čaká práca na rozšírenej realite.

Bývalý zamestnanec mladej americkej automobilky podľa všetkého začne pracovať na vizuálnom prevedení používateľského prostredia avizovaného autonómneho systému pre moderné vozidlá. Zobrazovanie informácií má totiž prebiehať nie len na klasickom 2D displeji, ale aj prostredníctvom rozšírenej reality, čo znamená, že ich šofér bude vidieť doslova okolo seba.

Existuje tu ale aj taká možnosť, že Andrew Kim pracuje na tajnom projekte Apple, v rámci ktorého vyvíjajú kalifornskému jabĺčku vlastný elektromobil, nielen autonómny riadiaci systém pre potenciálnych obchodných partnerov z automobilového priemyslu. Pokiaľ by to tak predsa len bolo, dizajn novinky môže pripomínať autá od Tesly.

Pracoval aj pre Microsoft

Ako píše server 9to5mac, ešte pred Teslou zastával pozíciu v radoch giganta Microsoft, kde priložil ruku aj k projektu HoloLens. Ako dizajnér tam stihol pracovať na viacerých typoch produktov. Od giganta z Redmondu odišiel odišiel v roku 2016, keď sa pridal do tímu vizionára Elona Muska, kde vydržal približne dva roky.

TIP REDAKCIE
Dimensity 9000: Vlajkový čipset od MediaTeku bude 2x drahší než jeho predchodca
Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať