SpaceX: O vianočnú večeru astronautov na palube ISS je postarané

Vianočné sviatky sú už za rohom a všetci sa na ne tešíme. Kúsok Vianoc však nebude chýbať ani na Medzinárodnej vesmírnej stanici ISS.

Vianočné sviatky sú už za rohom a všetci sa na ne tešíme. Kúsok Vianoc však nebude chýbať ani na Medzinárodnej vesmírnej stanici ISS.

Astronauti, ktorí budú tráviť 25. december na palube vesmírnej stanice boli v sobotu obdarovaní vianočnou večerou. Tú im po dvoch pokusoch priniesla kapsula Dragon od spoločnosti SpaceX. Práca astronautov je náročná, a tak niektorí musia aj tieto Vianoce stráviť stovky kilometrov nad Zemou. Rodina im chýbať určite bude, no o chutné jedlo pripravení nebudú.

A z čoho sa takáto vesmírna vianočná večera skladá?

Podľa všetkého si astronauti v kapsule našli údeného moriaka, zelenú fazuľu, kandizovaný džem a brusnicovú omáčku. Ako dezert sa bude podávať ovocný koláč a dva typy medovníkov, ktoré si budú môcť dokonca aj sami vyzdobiť. My na Zemi im pri tom ale budeme musieť veľmi silno držať palce –  vychutnať si vianočnú večeru v nulovej gravitácii môže byť ešte ako tak jednoduché, no kresliť na medovníky bude vyžadovať obrovskú trpezlivosť.

TIP REDAKCIE
Microsoft vo Windows 11 opäť zmení povestnú obrazovku smrti

Na palube ISS zostanú na Vianoce traja astronauti zo šiestich. Misia kapsuly Dragon je dôkazom toho, že do vesmíru nevysielame kozmické lode len preto, aby sme sa dozvedeli tajomstvá vesmíru a preskúmali jeho neprebádané zákutia. Na to, aby sme mohli posúvať vpred svoju múdrosť totiž musíme byť šťastní. A to, dúfajme, astronauti vďaka vianočnej večeri priamo vo vesmíre, budú.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať