Facebook si dal patentovať technológiu, ktorá dokáže odhadnúť kam máme namierené

Facebook by jedného dňa mohol vedieť nielen to, kde sa nachádzame, ale aj to, kam máme namierené.

Facebook by jedného dňa mohol vedieť nielen to, kde sa nachádzame, ale aj to, kam máme namierené. A to všetko vďaka patentu s názvom Offline Trajectories.

Sociálna sieť by pomocou tohto patentu dokázala predpovedať to, kam máme namierené na základne predošlých zaznamenaných informácií o našej polohe. Takéto patenty dokazujú to, že technologické spoločnosti hľadajú spôsoby, akými od nás zozbierať čo najväčšie množstvo informácií. Prečo to však robia? Kvôli reklamnému svetu.

Povedzme, že každý deň chodíte po práci do vašej obľúbenej reštaurácie. Technológia, ktorú si dal Facebook patentovať, bude vedieť rozpoznať kde sa práve nachádzate, a ak sa nachádzate v práci, bude predpovedať, že vaša ďalšia zastávka bude práve táto reštaurácia. Ak sa jeho predpoklad potvrdí, načíta a zobrazí vám o vašej obľúbenej reštaurácii novinky.

TIP REDAKCIE
FOTO: Takto vyzerá iPhone 13 Pro vyrobený z roztavených častí Tesla Model 3!

Facebook sa bude spoliehať aj na ostatných užívateľov s podobným profilom aký máte vy

Ďalšia aplikácia patentu predpovedá kde sa nachádzame pomocou bezdrôtového signálu. Technológia tejto aplikácie vie zozbierať informácie pomocou WiFi, Bluetooth alebo NFC. Ak sa na tomto mieste stretá viac ľudí toho istého veku, aplikácia môže predpovedať, že sa tam v budúcnosti zastavíte aj vy.

Reálnym príkladom by bolo napríklad to, že používatelia s podobným profilom tomu vášmu často chodia do McDonaldu vedľa kina, a tak vám Facebook zobrazí novinky aj k týmto dvom miestam. Technológia je však zatiaľ len patentom, a tak by nemala byť braná ako plán sociálnej siete do budúcna.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať