Náčrt pickupu od Tesly
Náčrt pickupu od Tesly

Americká automobilka Tesla by nám mala počas nadchádzajúceho roka predviesť funkčný prototyp avizovaného pickupu na elektrickú energiu, od ktorého sú celkom veľké očakávania. Novinka vraj ponúkne až 6 miest na sedenie a dojazd až 800 kilometrov.

Sám Elon Musk označil tento projekt za veľmi vzrušujúci. Nové detaily síce neprezradil, no za to aspoň naznačil, že nám ho už čoskoro konečne ukážu. Ak pôjde všetko podľa plánov, stane sa tak v rozpätí 12 mesiacov.

Elektrický pickup bude vynikať predovšetkým vďaka svojmu netradičnému dizajnu s futuristickým nádychom, o ktorom sme už čo-to počuli. Internetom navyše koloval i profesionálny náčrt, kde bola príležitosť vidieť bočnú časť nákladnej karosérie s prednou stranou kabíny pre posádku vozidla.

Brutálna ťažná sila

Okrem 800-kilometrového dojazdu padla ale reč aj na brutálnu ťažnú silu pickupu, pretože keď k nemu zapriahneme náklad na kolesách, aby ho potiahol, tak môže vraj vážiť až do 130 ton. Server Electrek spomína ale okrem iného i 240-voltový výstup na pripojenie hladných pracovných nástrojov alebo vzduchového kompresora.

Na novinke od spoločnosti Tesla si preto zgustnú predovšetkým tí používatelia, ktorí hľadajú spoľahlivé, elektrickou energiou poháňané pracovné auto do náročnejšieho terénu.