Raketa Sojuz odštartovala ku ISS len pár týždňov po jej zlyhaní

Dnes ráno vzlietla do vesmíru raketa Soyuz. Na jej palube sa nachádzali traja astronauti s pomerne jednoduchým cieľom – dosiahnuť ISS (International Space Station).

Dnes ráno vzlietla do vesmíru raketa Sojuz. Na jej palube sa nachádzali traja astronauti s pomerne jednoduchým cieľom – dosiahnuť vesmírnu stanicu ISS (International Space Station).

Prečo je ale okolo štartu tejto rakety také “halo”? Ten totiž prichádza len niekoľko týždňov po jej predchádzajúcom zlyhaní krátko po vzlete.

Anne McClain, Davit Saint-Jacques a Oleg Kononenko dosiahli úrovne orbitu krátko po bezproblémovom štarte z Kazachstanu približne na obed slovenského času.

Všetko podľa plánov

Tentokrát, našťastie, prebehlo všetko podľa plánov. Všetci traja astronauti dorazili do cieľovej destinácie v naprostom poriadku, čo dokazuje aj tweet Alexandra Gersta.

Ako sme spomenuli, predchádzajúci štart rakety až tak šťastlivý nebol. Na palube sa v tom čase nachádzali dvaja astronauti, a to Nick Hague a Alexej Ovčinin. Celá operácia však musela byť krátko po štarte prerušená, keďže časť rakety sa neoddelila tak ako bolo plánované. Obaja astronauti museli pretrpieť nepríjemnú, no bezpečnú cestu späť na Zem.

TIP REDAKCIE
Slovensko chce konať: Za šírenie konšpirácií na Facebooku až 10 rokov vo väzení!

Kompletný priebeh štartu a následného letu si môžeš pozrieť priamo tu:

Total
2
Zdieľaní
Total
2
Zdieľať