PUBG

PUBG Mobile dobehol v počte hráčov konkurenta Fortnite

Battle Royale hry sa tešia popularite a na mobilných zariadeniach obzvlášť. Vedúcimi v tomto odvetní sú hlavne hry PUBG Mobile a arkádovejšie poňatý Fortnite. Druhý menovaný mal navrch, čo sa počtu aktívnych hráčov týka.

Battle Royale hry sa tešia popularite a na mobilných zariadeniach obzvlášť. Vedúcimi v tomto odvetví sú hlavne hry PUBG Mobile a arkádovejšie poňatý Fortnite. Druhý menovaný mal navrch, čo sa počtu aktívnych hráčov týka.

To už neplatí. Tvorcovia stojaci za hrou PUBG Mobile pre server The Verge uviedli, že v počte hráčov dobehli populárny Fortnite. Obe hry majú v súčasnosti asi 30 miliónov aktívnych hráčov, a to na dennej báze.

Celkový počet zapojených hráčov sa pohybuje niekde okolo, resp. ľahko nad číslom 200 miliónov. Túto métu Fortnite prekonal koncom novembra. Je teda viac ako možné, že počet aktívnych hráčov do súčasnosti ešte stúpol. V konečnom dôsledku môže mať PUBG Mobile viac hráčov ako Fortnite na všetkých platformách.

Štatistické údaje totižto nezohľadnili čínsky trh, ktorý je, ako vieme, obrovský.

fortnite

PUBG Mobile sa teší dvom významným oceneniam. Podľa hodnotenia Golden Joystick Awards je mobilnou hrou roka 2018 a prakticky totožné ocenenie získala hra aj v obchode Google Play.

TIP REDAKCIE
TOP 4 bežecké pásy na doma: Zvládnu aj 110 kg záťaž, vyvinú rýchlosť až 12 km/h!

Fortnite však o túto cenu bojovať nemohol, keďže sa v obchode Play nenachádza. Tvorcovia zvolili vlastný spôsob distribúcie. Správa o vyrovnaní počtu hráčov prichádza v správny čas. Oddnes je v PUBG Mobile dostupná nová zimná mapa Vikendi a ďalšie vylepšenia vyplývajúce z nedávnej veľkej aktualizácie.

Počas sviatkov tak o zábavu určite núdza nebude.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať