Bitcoin
Bitcoin (FOTO David McBee / pexels.com)

Prvá kryptomena na svete začala posledné hodiny rásť, až prekonala svoje dvojtýždňové maximum. Bitcoin sa momentálne nachádza na úrovni okolo 3 500 € a mnohí analytici predpokladajú, že pôjde ešte vyššie. Čaká nás nový hype, po ktorom príde ďalší dlhodobý pád?

Ak začiatkom nadchádzajúceho roka zasiahnu do trhu s kryptomenami regulačné úrady a po nich budú nasledovať aj renomované investičné spoločnosti, je to nepravdepodobné. V takom prípade začne prebiehať stabilizácia, čo z dlhodobého hľadiska vyústi do stabilizácie hodnôt jednotlivých kryptomien. Drobné investície špekulantov už jednoducho prestanú hrať hlavnú rolu.

Ako informuje server CoinDesk, Bitcoin stratil počas uplynulých 4 týždňov približne 40 percent zo svojej hodnoty, ktorá bola už i bez toho malá. Predovšetkým, ak by sme ju porovnávali s hodnotou zhruba pred rokom, kedy kvitnúci trh začal zažívať doslova šialený boom.

Prvá kryptomena na svete stála 11. decembra 2017 viac ako 14 000 €. Príliš dlho to však netrvalo, pretože 5. februára to bolo asi o 8 000 € menej. Pred týždňom sa dokonca ocitla až pod 2 900 €.

Bude teda zaujímavé sledovať, čo príde počas nadchádzajúcich týždňov. Ak v týchto dňoch nestabilný kryptotrh predsa len začnú čoraz viac ovplyvňovať regulačné úrady, prispeje to k jeho nevyhnutnej stabilizácii a začne prebiehať dlhodobý rast súčasných hodnôt. Ich moc sme mohli pocítiť ešte začiatkom tohtoročného leta, kedy správy ako táto spôsobovali zemetrasenia.