Tesla Summon

VIDEO: Takto funguje Summon, špeciálna funkcia v elektromobiloch Tesla

Jeden z používateľov elektromobilu od americkej Tesly nám priamo v teréne predviedol, na čo možno využiť funkcionalitu Summon.

Jeden z používateľov elektromobilu od americkej Tesly nám priamo v teréne predviedol, na čo možno využiť funkcionalitu Summon. Aby zostal v suchu, siahol po smartfóne, kde iba otvoril aplikáciu a stlačil jedno tlačidlo. Keď tak spravil, privolaný Model S prišiel až k jeho nohám.

Ako však podotýka sám Elon Musk, privolávanie ich elektromobilov zatiaľ funguje len na krátke vzdialenosti, preto je momentálne k dispozícii iba šípka dopredu a dozadu.

V neďalekej budúcnosti by ale tých pár metrov mala nahradiť kontinentálna dostupnosť. To znamená, že ak túto špeciálnu funkciu využijeme na jednom konci Európy a naše auto bude na druhom, tak aktivuje plnohodnotného autopilota a príde po nás. Musíme si už iba počkať na príchod 5. úrovne autonómnych systémov. Zatiaľ je k dispozícii niečo medzi 2. a 3. úrovňou.

Spomínaná demonštrácia funkcionality Summon je zachytená na autentickom videu, ktoré zdieľal i sám Elon Musk. Stalo sa tak na sociálnej sieti Twitter, kde okrem iného zverejnil ešte aj poznámku k tomu, že ide o značne obmedzenú verziu.

TIP REDAKCIE
Mortal Kombat 12? Legendárna herná sága sa zrejme dočká nového rozšírenia
Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať