QLED TV od Samsungu

8K je tu: Samsung na Slovensko prináša špičkové QLED televízory!

Samsung začne na Slovensku predávať QLED televízory. Potenciálni zákazníci sa môžu tešiť na 8K rozlíšenie, tenučké rámiky a tri rôzne uhlopriečky.

Juhokórejský výrobca spotrebnej elektroniky začne na Slovensku už o pár dní predávať svoje nové QLED televízory. Potenciálni zákazníci sa tak môžu tešiť na super jemné 8K rozlíšenie, tenučké rámiky okolo obrazovky a tri rôzne uhlopriečky. Tá najväčšia stojí 14 999 eur.

Novinka Q900R, ktorá uzrela svetlo sveta ešte počas podujatia IFA 2018 v nemeckom Berlíne, bude u nás k dispozícii od 22. októbra. A to prostredníctvom vybraných predajcov, uvádza Samsung v ešte čerstvej tlačovej správe. Na výber dostaneme 65″, 75″ alebo až 85″ uhlopriečku. Odporúčaná cena tej najmenšej dosahuje 4 999 eur, zatiaľ čo stredná stojí o 2 000 eur viac.

samsung

„Spoločnosť Samsung už niekoľko rokov neúnavne pracuje na tom, aby sa celé odvetvie posunulo v špičkovej kvalite obrazu vpred, a predstavenie televízorov QLED 8K s technológiou 8K AI Upscaling je pri pohľade do budúcnosti zobrazovacích zariadení neoddeliteľnou súčasťou tohto úsilia,“ uviedol na margo QLED televízorov Jongsuk Chu, viceprezident divízie Visual Display spoločnosti Samsung Electronics.

samsung

„Nesmierne nás teší, že môžeme Q900R predstaviť spotrebiteľom, a sme presvedčení, že im naše nové modely s podporou 8K poskytnú brilantné farby, ostrý obraz a dokonalý zvuk.“

samsung

Veľkou výhodou nových QLED televízorov je ich takzvaná upscale funkcionalita, ktorá využíva umelú inteligenciu na to, aby spravila z Full HD alebo 4K obsahu podstatne jemnejší 8K obsah. To znamená, že aby si používateľ mohol vychutnať tak vysoké rozlíšenie, nepotrebuje nič špeciálne. Stačí iba, keď otvorí aplikáciu Netflix a spustí niektorý z dostupných titulov. O všetko ostatné sa potom postarajú prítomné technológie.

TIP REDAKCIE
Drony od DJI majú problém so smartfónmi Pixel 6, prenos videa nefunguje

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať