Audi e-tron

Samsung bude pre Audi vyrábať OLED displeje, ktorými vybavia nový e-tron

Angažovanie juhokórejského giganta v automobilovom priemysle začína naberať na obrátkach. Displeje v elektromobile Audi e-tron dostane na starosti Samsung.

Angažovanie juhokórejského giganta v automobilovom priemysle začína naberať na obrátkach. Jedna z jeho viacerých divízií totiž potvrdila špekulácie, že displeje v nedávno predstavenom elektromobile Audi e-tron dostane na starosti spoločnosť Samsung.

Ide o 7-palcové kúsky s čoraz populárnejšou OLED technológiou, ktoré nahradia tradičné riešenie v podobe spätných zrkadiel. Používateľ vozidla bude namiesto nich pozerať na živý prenos obrazu z fyzicky menších spätných kamier. Dodatočná hi-tech výbava ho však vyjde ďalších 1 500 eur, pričom je kvôli legislatíve obmedzená len pre vybrané trhy.

Výrobca elektrického SUV vyzdvihuje predovšetkým lepšiu aerodynamiku. Prítomnosť futuristickej alternatívy sa odrazí na menšom odpore vzduchu a tým pádom aj na lepšej výdrži akumulátora. Elektromotor dostane totiž v takom prípade menej zabrať.

Audi e-tron reprezentuje úplne prvý elektromobil z dielne nemeckej automobilky. Ide o čistokrvný kúsok, ktorý bol vyvinutý od samotných základov, aby dokázal držať krok s konkurenciou, ako je napríklad spoločnosť Tesla a jej obávaný Model X. Okrem toho ale dostal i markantne nižšiu cenovku a v interiéri nájdeme o niečo pokročilejšie technológie, ako ponúka SUV od vizionára Elona Muska. To má vo výbave klasické LCD displeje.

TIP REDAKCIE
ASUS spúšťa veľkú aktualizáciu pre ROG Phone 2: Android 12 sa ale nekoná

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať