Interiér Performance verzie Tesla Model 3 (via Electrek)

Americká spoločnosť Tesla má v pláne komplexnú zmenu súčasnej podoby interiérov jej dvoch TOP modelov. Luxusný sedan Model S a bezpečné SUV Model X čaká v priebehu 12 mesiacov vylepšenie, aké nastane iba raz za niekoľko rokov.

Dozvedeli sme sa to vďaka exkluzívnym informáciám z webu Electrek, ktorý ich nadobudol v podobe dokumentov cez kontakty s interným prostredím modernej automobilky. Kúsky s vynoveným interiérom by mali začať vyrábať od tretieho štvrťroku 2019. Viac bližších detailov ale momentálne nepoznáme.

Vieme iba to, že kompletná zmena prebehne až okolo roku 2021.

Vzhľadom k interiéru najnovšieho Tesla Model 3 sa dá predpokladať, že zmena povedie k minimalizácii hardvéru aj detailov. A to povedenie k redukcii nákladov. Možno však očakávať podstatne prémiovejšie materiály, ako ponúka spomínaný ľudový elektromobil s citeľne nižšou cenovkou.

Keďže je autopilot neustále lepší a lepší, spejeme do bodu, kedy nebudeme ani zďaleka potrebovať toľko hardvérových tlačidiel, ako potrebujeme v týchto dňoch. Drvivú väčšinu z nich totiž čoskoro nahradia výrazne pohodlnejšie hlasové príkazy, na ktorých už softvéroví inžinieri zo spoločnosti Tesla usilovne pracujú.